Trump’ın Hali İçler Acısı

Trump’ın New York merkezli Langer Research Associates Araştırma Merkezi, ABC News ve Washington Post için kamuoyu araştırması yaptı.

Trump’ın Hali İçler Acısı
Trump’ın Hali İçler Acısı Başak Tatar
Bu içerik 944 kez okundu.

Langer Research Associates Araştırma Merkezi tarafından ABC News ve Washington Post için telefon üzerinden bir kamuoyu araştırması yapıldı. Buna göre, ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump’ın 70 yıllık süreçte Amerikalılar tarafından en az tasvip edilen lider olduğu ortaya çıktı.

Araştırmaya katılanların yüzde 36’sı Trump’ın Oval Ofis’teki performansından memnunken bu oranın, Trump’ın 100 günlük performansının 6 puan gerisinde olduğu belirlendi. Eski ABD Başkanları arasında bu orana en yakın ismin ise yüzde 39’la Gerald Ford olduğu aktarıldı.

10-13 Temmuz tarihleri arasında 1001 yetişkinle yapılan kamuoyu yoklamasına katılanların yüzde 63’ü, Trump’ın oğlunun, damadının ve kampanya sorumlusunun seçim döneminde bir Rus avukatla görüşmesinin uygunsuz olduğunu düşünürken yüzde 60 ise Rusların seçim kampanyasını etkilemeye çalıştığına inandığı açıklandı.

Araştırma katılanların yüzde 48’inin, ABD’nin dünyadaki liderliğinin Trump döneminde daha güçsüzleştiği kanısında; ABD’lilerin Obama’nın sağlık reformunu yürürlükten kaldırma vaadinde bulunan Cumhuriyetçilere desteğinin ise yalnızca yüzde 24 olduğu paylaşıldı.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Diyarbakır'da Baba ile Oğlu Ölü Bulundu

 

donald trump abd amerika kamuoyu araştırması araştırma merkezi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500