Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Kişi Türk Çıktı

Kasım ayı başında ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi Twitter hesabını kısa süreliğine kapatan kişinin Almanya’da yaşayan bir Türk olduğu ortaya çıktı.

Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Kişi Türk Çıktı
Trump’ın Twitter Hesabını Kapatan Kişi Türk Çıktı Meltem Yüksel
Bu içerik 801 kez okundu.

Geçtiğimiz haftalarda ABD Başkanı Donald Trump’ın resmi Twitter hesabı kısa süreliğine kapatılmıştı. Bunun üzerine bir özür mesajı yayınlayan Twitter olaydan sorumlu olan kişinin işten çıkartıldığını duyurmuştu.

Trump’ın hesabını kapatan kişinin Almanya’da yaşayan Türk asıllı Alman vatandaşı Bahtiyar Duysak olduğu ortaya çıktı. TechCrunch’a video yoluyla bir röportaj veren Duysak, ABD Başkanı’nın hesabını kasıtlı olarak kapattığı iddialarını kabul etmedi.

San Francisco’da Twitter için geçici çalışan olarak görev yaptığını söyleyen Duysak, “Hesabın geçici olarak dondurulması tamamen bir hataydı ve kasıtlı değildi, hiçbir zaman tamamen kapatılacağını düşünmedim” dedi.

Duysak, dünyada milyonlarca kişinin aynı fırsata sahip olması durumunda Trump’ın hesabını silebileceğini ve kendi durumunun tamamen tesadüfen yaşanan bir olay olduğunu söyledi. Twitter ise hesabın kapanmasından sorumlu olan kişinin Bahattin Duysak olup olmadığı ile ilgili bir açıklama yapmadı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Zarrab Davasında Büyük Gün

Sosyal Medya Trump Twitter Donald Trump ABD Almanya Türk Bahattin Duysak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500