Trump'tan Clinton Kararı

Cumhuriyetçi Parti'den Amerika Birleşik Devletleri'nin son seçimi kazanan milyarder işadamı Trump'ın, seçim döneminde en güçlü rakibi Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'ın başını epey ağrıtan e-posta skandalını daha fazla kurcalamayacağı öğrenildi.

Trump'tan Clinton Kararı
Trump'tan Clinton Kararı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1973 kez okundu.

Cumhuriyetçi Parti'den Amerika Birleşik Devletleri'nin son seçimi kazanan milyarder işadamı Trump'ın, seçim döneminde en güçlü rakibi Demokrat Parti adayı Hillary Clinton'ın başını epey ağrıtan e-posta skandalını daha fazla kurcalamayacağı öğrenildi. Hillary Clinton'ın dışişleri bakanlığı görevini yürüttüğü dönemde resmi yazışmaları kendi özel e-posta hesabından yaptığı skandalı ortaya çıkmıştı.

Donald Trump'ın en yakın danışmanlarından biri basına yaptığı açıklamada, yeni başkanın Hillary Clinton'a ait tartışmalı e-postalarıyla alakalı daha fazla soruşturma emri vermeyeceğini söyledi.

Donald Trump, adaylığı döneminde yaptığı kampanyada seçmenlerine konuyla ilgilenmesi için özel bir savcı görevlendireceğini ve Hillary'nin dışişleri bakanlığı yaptığı sırada devletin resmi yazışmalarını şahsi e-posta hesabından yaptığı için FBI'ın geniş kapsamlı soruşturma başlattığı Hillary Clinton hakkında gerçekleri tüm detaylarıyla ortaya çıkaracağına ilişkin söz vermişti.

hillary clinton FBI donald trump e posta gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500