Trump'tan Skandal Üstüne Skandal

Tartışmalı kararları ve skandal niteliğindeki hareketleriyle gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump, MSNBC televizyonu sunucuları hakkında yaptığı yorumların ardından patlak veren tartışmayı takiben sosyal medya kullanımıyla ilgili kendini savundu.

Trump'tan Skandal Üstüne Skandal
Trump'tan Skandal Üstüne Skandal Ecem Şenol
Bu içerik 806 kez okundu.

Şahsi Twitter hesabından bir dizi mesaj paylaşan Trump, kendisinin sosyal medyayı kullanmasının başkanlıkla ilgili olmadığını ve bunun günümüzün başkanlığı olduğunu ifade etti. Başkan Trump, geride bırakmakta olduğumuz hafta başında Mika Brzezinski ve Joe Scarborough’a nezaket sınırlarını aşan bir şekilde kişisel saldırılarda bulunmuştu.

Trump’ın kadın sonucular hakkında attığı tweetler Demokratlar gibi Cumhuriyetçiler tarafından da kınanmış, Trump’ın imdadına Beyaz Saray yetişmişti. Trump’ın yardımcıları da tweet’lerine ilişkin duydukları kaygıyı dile getirdi. Fakat Başkan Trump, Cumartesi günü sosyal medyanın kendisine ana akım medyayı aşarak, halkla doğrudan temas kurma fırsatı sağladığını söyledi. Trump sıklıkla ana akım medyanın içeriklerini ‘yalan haber’ olarak nitelendiriyor.

Trump Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda sahte ve sahtekâr haber medyasının, Cumhuriyetçileri ve diğerlerini sosyal medyayı kullanmamam konusunda ikna etmek için çok çalıştıklarını, fakat 2016 seçimlerini söyleşiler, konuşmalar ve sosyal medyayla kazandığını hatırlattı.

Donald Trump, Başkan yardımcılarından birinin Kongre tarafından soruşturulduğu yönündeki haberini geri çeken Amerikan yayın kuruluşu CNN’e yönelik eleştirilerinde de dozu artırdı. Tweet’ine CNN’i de ekleyen Trump, en nihayetinde CNN’in yalan haber kanalı ve ‘çöp gazeteciliği’ olduğunun ortaya çıktığını görmekten aşırı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Öte yandan, Washington’da bulunan John F. Kennedy Performans Sanatları Merkezi’nden eski ordu mensuplarına seslenen Trump, ABD’nin yeniden kazanacağını ifade etti. Burada da medya kuruluşlarına yüklenen Trump, sahte medyanın kendilerini susturmak istediklerini ama onlara izin vermeyeceklerini ve sahte medyanın Beyaz Saray’a çıkışını durdurmaya çalıştığını fakat kendisinin başkan olduğunu ifade etti.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Burhan Kuzu'dan Rüya Tabirleri

Donald Trump Sosyal Medya Medya Açıklama Paylaşım ABD Başkanı Ana Akım Medya Sert Sözler Eleştiri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500