TSK Sivilleri mi Vurdu?

TSK’nin “PKK kampları hedef alındı” diyerek 19 Eylül’de duyurduğu Irak’ın kuzeyine yönelik hava harekâtında bağ ve bahçelerine giden köylülerin vurulduğu iddia edildi.

TSK Sivilleri mi Vurdu?
TSK Sivilleri mi Vurdu? Ecem Şenol
Bu içerik 1157 kez okundu.

Bölgedeki yerel kaynaklar bombardımanda 10 sivilin yaşamını yitirdiğini belirtirken, ulusal medyada olay ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 19 Eylül’de yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyinde PKK’nin hedef alındığı ve hava harekâtı ile kampların vurulduğu duyuruldu.

İnternet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, kamplarına yönelik hava harekâtı icra edildiği, bölgede terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzii, barınak, silah ve mühimmat depolarının imha edildiği belirtildi.

Ancak bölgedeki yerel kaynaklar TSK’ye ait savaş uçaklarının 19 Eylül gecesi Irak Kürdistan Bölgesi’nin Duhok ilinin Amediye ilçesindeki bir kasaba ile Avaşin bölgesini hedef aldığını, bombardıman sonucunda 10 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Fırat Haber Ajansı ve bölgedeki gazetecilerin aktardığı bilgilere göre Amediye ve Avaşin bölgesine düzenlenen bombardımanlarda bağ ve bahçesine giden köylüler hedef alındı ve siviller yaşamını yitirdi.

Bölgeden paylaşılan fotoğraflarda ise cenazeleri almak için bombalanan alanlara giden köylülerin yaşamını yitirenleri sırtlandığı görülürken, öte yandan TSK’nin dün başlayan bombardımanının hala devam ettiği belirtildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Akşener'den Atatürk'e Hakaret Edenlere Çok Sert Tepki

 

 

TSK Hava Harekat Sivil Halk Cenaze Fırat Haber Ajansı Amediye Avaşin Bombardıman Açıklama Kürt Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500