TSK'dan El-Bab Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri , El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik yapılan harekat çerçevesinde çıkan çatışmalarda 12 IŞİD terör örgütü üyesini etkisiz hale getirdiklerini duyurdu.

TSK'dan El-Bab Açıklaması
TSK'dan El-Bab Açıklaması Tuğba Önkibar
Bu içerik 5707 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri , El Bab’ın ele geçirilmesine yönelik yapılan harekat çerçevesinde çıkan çatışmalarda 12 IŞİD terör örgütü üyesini etkisiz hale getirdiklerini duyurdu.

24 Ağustos 2016 tarihinde başlayan Fırat Kalkanı Harekatının 124'üncü gününde 25 Aralık 2016 günü saat 07.00'ye kadar yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamada, muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan yapılan yoğun ateş desteğiyle Bab'ın kontrol altına alınmasına yönelik planlı harekatın icrasına devam edildiği açıklandı.


Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Gün içinde; 2 Muhalif şehit düşmüş, tank atışları sonucunda ve yaşanan çatışmalarda 3 IŞİD terör örgütü üyesi etkisiz hale getirilmiştir. Hedef tespit araçları ile tespit edilen 134 IŞİD terör örgütü hedefleri ateş destek vasıtalarımızla ateş altına alınmıştır. Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bzagah ve Bab bölgesinde tespit edilen IŞİD terör örgütüne ait 6 hedefe 9 bomba atılarak; IŞİD terör örgütü üyelerince kullanılan 6 adet savunma ve silah mevzii imha edilmiş ve ilk anda elde edilen görüntülerden 9 IŞİD terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir. IŞİD'den temizlenen bölgelerde Muhaliflere destek veren patlayıcı madde tespit ve imha timlerimiz tarafından 53 el yapımı patlayıcı imha edilmiş, harekâtın başından bugüne, çoğu tuzak 2 bin 261 el yapımı patlayıcı ve 42 mayın kontrollü bir biçimde etkisiz hale getirilmiştir. TSK, bölgede yaşayan sivil halkın zarara uğramaması için her türlü önlemi almakta ve bu konuda azami bir hassasiyet sergilemektedir.”

Açıklamada, sağ olarak ele geçirilen terörist ifadelerine ve teröristlerin aralarında sıkça gerçekleştirdikleri telsiz görüşmelerine göre; ölü ve yaralı sayılarının görüntüyle tespit edilerek belirlenen rakamdan daha fazla olabileceğinin tahmin edildiği de ifade edildi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hainler Ortalığı Kana Bulayacaklardı

 

 

 

 

 

ışid el bab operasyon türk silahlı kuvvetleri özel görev kuvvet gündem son dakika haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500