“Tüm Amerikalıların Başkanı Olacağım”

ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, heyecanla beklenen zafer konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

“Tüm Amerikalıların Başkanı Olacağım”
“Tüm Amerikalıların Başkanı Olacağım” Yaren Yalçın
Bu içerik 2201 kez okundu.

ABD’nin 45. Başkanı seçilen Donald Trump, heyecanla beklenen zafer konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Konuşmasına herkese teşekkür ederek başlayan Donald Trump, Hillary Clinton’ın kendisini telefonla arayarak tebrik ettiğini, çok sıkı bir mücadele olduğunu, Clinton’ın da çetin bir mücadele verdiğini söyledi. ABD adına Clinton’a teşekkür eden Trump, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her vatandaşıma şunun sözünü veriyorum; Bütün Amerikalıların başkanı olacağım. Benim için bu çok önemli. Beni desteklemeyenlere gelince…Ülkemize birlikte hizmet verelim diye sizlerin yardımına başvuracağım. Birlikte çalışarak ulusumuzu yeniden inşa edip işe ABD rüyasını canlandırmakla başlayacağız. Bugüne kadar unutulan vatandaşların hiçbiri unutulmayacak. Köprülerimizi, yollarımızı ve hastanelerimizi güçlendireceğiz. Bunları yaparken milyonlarla beraber çalışacağız.

Çok iyi bir ekonomik planımız var; Büyümeyi iki katına çıkaracağız. ABD artık azla yetinmeyecek, en iyisinin peşinde olacak. Ülkemiz için güzel şeyler düşleyip yapacağız. Hiçbir hayal çok uzakta değildir.

Buradan tüm dünyaya şunu belirtmek istiyorum; Amerika’nın çıkarları her zaman önceliğimiz olsa da her insan ve her devlete karşı çok adil davranacağız. Düşmanlık yerine, ortak zemin ve dostluk arayacağız.

Bana yardımcı olmuş insanlara, öncelikle anne ve babama teşekkür etmek istiyorum, çok iyi bir aileydi. Biliyorum onlar beni yukardan izliyor. Bu süreçte yanımda oldukları için kardeşlerime, çocuklarıma ve en çok da eşime teşekkür etmek istiyorum.

Denildiği gibi tarihi bir olay oldu. Gerçekten tarihi olabilmesi için çok iyi işler yapmamız gerekir. 4 yılın sonunda ya da 8 yılın sonunda diyeceksiniz ki; Gerçekten gurur duyacağımız bir şeydi. İnanılmaz bir başarı oldu. Bunun için herkese çok teşekkür ediyorum. Şu anda kampanya bitti gerçek çalışma başlayacak.”

 

abd abd seçimleri donald trump trump zafer konuşması hillary clinton
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500