Tuna Öztunç'tan Çarpıcı Kumpas Açıklaması

Akit TV Haber Koordinatörü Tuna Öztunç, Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri çalışanlarının tutuklanmasına ilişkin dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu.

Tuna Öztunç'tan Çarpıcı Kumpas Açıklaması
Tuna Öztunç'tan Çarpıcı Kumpas Açıklaması Ecem Şenol
Bu içerik 711 kez okundu.

Öztunç, tutuklamaların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik 'kumpas' olduğunu ileri sürdü.

KRT TV’de Çağlar Cilara’nın stüdyo konuğu olan Akit TV Haber Koordinatörü Tuna Öztunç, Sözcü muhabiri Gökmen Ulu ve Cumhuriyet karikatüristi Musa Kart gibi gazetecilerin tutuklu yargılanmalarına karşı çıkarak, doğru bulmadığını aktardı.

Öztunç, Cumhuriyet ve Sözcü gazeteleri çalışanlarının tutuklanmasının Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik ‘kumpas’ olduğunu söyledi. Akit TV yöneticisi Öztunç yaptığı açıklamada,  FETÖ ile mücadelenin yargı ayağının çok sağlıklı ilerlemediğinin gerçek olduğunu ve bazı kararların kendisini çok rahatsız ettiğini ve doğru bulmadığını aktardı. Mesela Sözcü Gazetesi’nin muhabiri Gökmen Ulu’nun, Cumhuriyet’ten Musa Kart gibi isimlerin tutuklanmasına bir anlam veremediğini ifade eden Öztunç, doğru bulmadığını, eğer bir şüphe varsa bunu tutuksuz da yargılayabileceklerini belirtti. Yani tutuksuz yargılamanın çok ciddi bir seçenek olduğunu ve daha çok tercih edilmesi gerektiğini belirten ve kişisel görüşünün bunun Erdoğan’a yönelik bir kumpas olduğunu aktaran Öztunç, bu kararların bizzat Erdoğan’ın emriyle yapıldığının külliyen yalan olduğunun altını çizdi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ankara Üniversitesi'ne FETÖ Operasyonu

Tuna Öztuna Cumhuriyet Sözcü Gazete Tutuklama FETÖ Mücadele Açıklama Kumpas Akit Gazetesi Haber Koordinatör
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500