Turizm Cennetinde Yılbaşı Krizi

Yılbaşı kutlamalarına sayılı günler kala turizmin başkenti Antalya’da süsleme tartışması başladı. Yılbaşını karanlıkta geçirmek istemeyen esnaf temsilcileri ve turizmciler yerel yönetimlerini kapısına gitmeyi düşünüyor.

Turizm Cennetinde Yılbaşı Krizi
Turizm Cennetinde Yılbaşı Krizi Meltem Yüksel
Bu içerik 476 kez okundu.

Antalya’da daha önce turizmcilerin gündeme taşıdığı ‘yılbaşı süsü’ tartışması yeniden gündeme geldi. Yerel yönetimlerin şimdiye kadar özellikle kent merkezinde hiçbir süsleme ve ışıklandırma çalışması yapmamasını eleştiren esnaf temsilcileri ve turizmciler başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Antalya Valiliği ve ilçe belediyelerin kapısını çalacak.

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz yaptığı açıklamasında kenti süslemekten korkmamak gerektiğini, yeni yıl kutlamalarının Orta Asya kültüründe de olduğunu, Noel’in biz de Nardugan Bayramı olduğunu söyledi. Yavuz ayrıca, “Süslemelere dini bir anlam yüklemek bundan kaçınmak doğru bir şey değil. Antalya bir turizm kentidir ve yeni yıla ışıl ışıl girmelidir” dedi.

İstanbul’un yılbaşına çok güzel hazırlandığını özellikle belirten Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Biriliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, “İstanbul esnafının yüzü gülüyor çünkü her yer süslemelerle dolu. İnsanlar bir şekildi alışverişe teşvik ediliyor. Ancak Antalya’da maalesef böyle bir hazırlık yok. Esnafımızda bu konudan şikâyetçi” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Kudüs Tartışmasına Kuzey Kore’de Katıldı

Antalya Yeni Yıl Yılbaşı Noel Yılbaşı Kutlaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500