Türk Dönerci Cinayetlerinin Sanığı Ortaya Çıktı

2000-2007 yılları arasında 10 kişiyi öldüren “Nasyonal Sosyalist Yeraltı” adlı Neonazi hücresinin 4 sanığı hakkındaki davada iddia makamının mütalaasının okunmasına başlandı.

Türk Dönerci Cinayetlerinin Sanığı Ortaya Çıktı
Türk Dönerci Cinayetlerinin Sanığı Ortaya Çıktı Başak Tatar
Bu içerik 677 kez okundu.

2000-2007 yılları arasında, aralarında 8 Türk’ün de olduğu 10 kişiyi öldüren “Nasyonal Sosyalist Yeraltı” ismindeki Neonazi hücresinin 4 sanığı hakkında yürütülen davada iddia makamının mütalaasının okunmasına başlandı.

Federal Başsavcılık, baş sanık Beate Zschäpe’nin hücrenin bütün cinayetlerine ve saldırılarına suç ortaklığından yargılanması talebinde bulundu. Başsavcı Herbert Diemer, mütalaanın başlangıcında baş sanık Zschäpe ve diğer sanıklar hakkında yapılan suçlamaların her yönden ispat edildiğini söylerken, Yüksek Mahkeme’nin kararında bunu kabul ettiği takdirde Zschäpe’nin müebbet hapsine çarptırılmasının önünün açılacağı bildirildi.

Diemer, Zschäpe’yi “terörist bir örgütün” kurucusu ve üyesi olarak tanımladı. Zschäpe ise suç ortakları Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos ile birlikte 2000-2007 yılları arasında, “aralarında 8 Türk’ün de bulunduğu 10 kişiyi öldürmek”, “İranlı bir ailenin dükkânına bombalı saldırı düzenlemek” ve “Köln’de Türk kökenli nüfusu yoğun olduğu Keup Caddesi’nde de bombalı bir eylem düzenlemek”ten sorumlu tutuluyor

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Ankara'da Protestoculara Sert Müdahale
almanya dava duruşma sanık ceza müebbet nasyonal sosyalist yeraltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500