Türk Restoranına Silahlı Saldırı

Burkino Faso’nun başkenti Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına silahlı 3 kişi tarafından terör saldırısı düzenlendi.

Türk Restoranına Silahlı Saldırı
Türk Restoranına Silahlı Saldırı Meltem Yüksel
Bu içerik 881 kez okundu.

Burkina Faso'nun başkenti Ouagadougou'da bulunan bir Türk restoranına terör saldırısı düzenlendi. Burkina Faso İletişim Bakanı Remi Dandjinou, dün TSİ 23.00 civarında Aziz İstanbul isimli Türk lokantasına düzenlenen saldırıyı "terör saldırısı" olarak açıkladı.

8 kişinin yaralandığı ve bir Türk vatandaşının hayatını kaybettiği 20 kişinin içinde ABD, Kanada ve Ukrayna vatandaşlarının da bulunduğu belirtildi. Burkina Faso İletişim Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Remis Dandjinu, yaptığı açıklamada, Vameh Kurumah Caddesi'ndeki restorana gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Dandjinu, terör saldırısında en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin yaralandığını saldırgan sayısının tam olarak bilinmediğini fakat 3 kişi olduğu şeklinde duyumlar aldığını söyledi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, terör saldırısını kınarken, 1 Türk’ün öldüğünü 1 Türk’ün de yaralandığını doğruladı. Radikal islamcı terör örgütlerinin saldırısına sürekli uğrayan Burkina Faso’da son olarak Ocak 2016’da bir terör saldırısı düzenlenmiş ve 30 kişi hayatını kaybetmişti.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Aziz İstanbul Terör Terör Saldırısı Burkino Faso Dışişleri Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500