Türkiye Esad'la Masaya Oturacak

Putin, Rusya ile birlikte Türkiye, İran ve Esad'ın da Kazakistan'ın Başkenti Astana'da Bir raya gelmeyi kabul ettiğini açıkladı.

Türkiye Esad'la Masaya Oturacak
Türkiye Esad'la Masaya Oturacak Derya Kaya
Bu içerik 3578 kez okundu.

Putin, Rusya ile birlikte Türkiye, İran ve Esad'ın da Kazakistan'ın Başkenti Astana'da Bir raya gelmeyi kabul ettiğini açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin geleneksel hale getirdiği yıl sonu büyük basın toplantısında hd porno Türkiye'ye ilişkin çarpıcı açıklamalrda bulundu. Putin'in Astana'da yapılması planlanan Suriye zirvesine ilişkin sözleri tartışma yarattı.

Büyükelçi Karlov'un öldürülmesini Rusya ve Türkiye ilişkilerini bozmaya yönelik bir eylem olarak değerlendiren Putin, Rus uçağının düşürülmesinin ardından  bu emri verenlerin amacının Rusya-Türkiye ilişkilerini bozmak olduğu yönündeki açıkalmalara kuşku ile baktığını ancak artık buna ikna olmaya başladığını, Rus uçağının Türk liderlerinin emri olmadan Rusya-Türkiye ilişkilerine zarar vermek isteyen insanlar tarafından düşürüldüğü tezine şüphe ile baktığını fakat büyükelçiye bir polis tarafından düzenlenen saldırının ardından fikrini değiştirmeye başladığını söyledi.

Bana göre her şey mümkün, yıkıcı unsurların emniyet ve istihbarat teşkilatları ve ordu da dahil olmak üzere Türk devlet organlarına derin bir şekilde nüfuz etmiş olması mümkün, fakat kendimde birilerini bir şeyle suçlama hakkını görmüyorum diyen Rus Devlet Başkanı Putin, Büyükelçi Karlov'un öldürülmesinin Rusya-Türkiye ilişkilerine zarar vermeyeceğini belirtti. 

Putin, Astana'da gerçekleştirmeyi planladıkları zirve için de, bundan sonraki adımın Suriye'nin tamamında ateşkesi tam anlamıyla sağlayacak bir anlaşmaya varmak, İran, Esad ve Türkiye ve suriyeli tarafların barış görüşmelerine başlamak konusunda mutabık olduklarını söyledi.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ
Celal Ölecek Mi?

Esad Rusya İran Astana Suriye Ateşkes
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500