Türkiye Gündemi

31 Mayıs Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 1230 kez okundu.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Abdullah Arslan’la bir araya gelecek. Erdoğan daha sonra MGK Toplantısı'na başkanlık edecek.

- Başbakan Yıldırım, Resmi Konut'ta MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ile Slovenya Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Karl Victor Erjavec'le ayrı ayrı görüşmeler yapacak.

- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Karl Erjavec'i kabul edecek. Kahraman, "Osmanlı Padişahları Ebru ve Minyatür Sergisi" açılışına gidecek.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Tuzluca ilçesinde esnafına ziyarette bulunacak. Bakan Akdağ, il merkezinde vatandaşlarla görüşecek. Akdağ sonrasında Valiliği ziyaret edecek ve iftar programına iştirak edecek.

- TBMM Genel Kurulda bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasına dair kanun tasarıları görüşülecek.

- Meclis’de Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonunda Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Dünya Bankası İş Ortamı Raporu'nun değerlendirileceği "Türkiye'de İş Ortamı" toplantısına iştirak edecek.

- Türkiye İstatistik Kurumu, nisan ayı dış ticaret istatistiklerini açıklayacak. TÜİK ayrıca "Türkiye Sağlık Araştırması, 2016 Haber Bülteni"ni duyuracak.

- Slovenya Başbakan Yardımcısı Erjavec Ankara'da

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Slovenya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Karl Erjavec ile bir araya geldikten sonra ikili ortak basın toplantısı yapacak.

- Türkiye-Slovenya Karma Ekonomik Komisyonu 7. Dönem Toplantısı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Erjavec'in başkanlığında yapılacak. İki bakan daha sonra protokol imzalayacak.

- Musul’un batı yakasının DEAŞ terör örgütü geri alınması için yapılan operasyon izleniyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Üniversitesi Taş Bina'da gerçekleşecek olan iftar programına iştirake decek.

- Ziraat Türkiye Kupası finalinde Medipol Başakşehir ile Atiker Konyaspor, Yeni Eskişehir Stadı'nda kupa için kıyasıya mücadele edecek.Zolru mücadeleye Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da gidecek.

- 2018 Kadınlar Dünya Voleybol Şampiyonası 2. Etap Avrupa Kıta Elemeleri C Grubu ilk maçında Türkiye, Kosova ile karşılaşacak.

- Spor Toto Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi ikinci karşılaşmasında Fenerbahçe, Darüşşafaka Doğuş’u konuk edecek.

- Türkiye Basketbol Birinci Ligi play-off finalinde Astra Group Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Acıbadem Üniversitesi ve Nesine.com Eskişehir Basket-Bursaspor Durmazlar mücadeleleri yaşanacak.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Galatasaray Adası'nın Kaçak Bölümleri Yıkıldı

Gündem Türkiye Gündemi Türkiye 31 Mayıs Gündem 31 Mayıs 2017 Türkiye Gündemi 31 Mayıs Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500