Türkiye Gündemi

6 Haziran 2017 Türkiye gündeminde olan haberlerin önemli başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Ecem Şenol
Bu içerik 961 kez okundu.

- Başbakan Binali Yıldırım, Moldova'da temaslarda bulunacak.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Tuzla Belediyesince düzenlenen Gönül Elleri Çarşısı Kermesi'ne katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CVK Park Bosphorus Otel'de "İstanbul Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı"na iştirak edecek.

EKONOMİ

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Doğanşehir ve Akçadağ ilçelerinde Kaymakamlık, Belediye ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret edecek.

- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Çoruh Şehir Geçişi inşaatında incelemede bulunacak, muhtarlar ve çiftçilerle buluşacak, DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılış ile orman köylülerine kullandırılan Gelir Getirici Tür ve Orköy kredi sertifikaları dağıtım törenlerine katılacak.

- Ağbal, Bayburt yatırımlarının görüşüleceği koordinasyon toplantısına katılacak, Valiliği, Belediyeyi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek.

DÜNYA-DİPLOMASİ

- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

KÜLTÜR SANAT

- Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Azerbaycan'da 4. Dünya Kültürlerarası Diyalog Forumu bakanlar oturumuna katılacak; Azerbaycanlı mevkidaşı Abulfas Garayev, Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi Başkanı Nazım İbrahimov, UNESCO Genel Direktörü İrina Bokova ve Kamboçya Kültür ve Güzel Sanatlar Bakanı Phoeurng Sackona ile görüşecek.

- BM Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rıfai ile görüşecek ve ortak basın toplantısı düzenleyecek Avcı, turizm sektörü temsilcileri ve işadamlarıyla bir araya gelecek.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Günün Özeti

Türkiye Türkiye Gndem Güncel Ekonomi Kültür Sanat Dünya Diplomasi YAsama Yürütme Siyaset
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500