Türkiye Gündemi

10 Haziran Türkiye gündeminde olan haberlerin önemli başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 592 kez okundu.

- CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy Belediyesinin düzenlediği Bakırköy Halk Pazarı'ndaki İstanbul Pazarcılar Odası iftarına katılacak.

- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Florya Sosyal Tesisleri'nde Ordu Büyükşehir Belediyesinin iftarına iştirak edecek.

- Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TOBB Konferans Salonu'nda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) 6. Uluslararası Öğrenciler Mezuniyet Töreni'ne gidecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ADAPTESK "Yerel Ekonominin Liderleri ve Sosyal Ortaklar Buluşması" programına gidecek.  Bakan Müezzinoğlu daha sonra düzenlenecek olan iftara gidecek.

- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Malazgirt İlçe Asayiş Komando Bölük Komutanlığı ile Malazgirt Anıt Alanı'nı ziyaret edecek. Valilik, Belediye ve esnaf ziyaretinden sonra Ahmedi Hani Parkı'nda iftar programına gidecek.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CVK Bosphorus Otel'de İstanbul Sağlık Yatırımları Değerlendirme Toplantısı'na gidecek.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Belediyesi Yetim Çocuklar İftar Programı'na iştirak edecek.

- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Düzce’de esnaf ziyaretinde bulunacak.  Kaleardı Şehir Parkı, Tarım Yerleşkesi ve Abdulvahap Gazi Türbesi inşaatları ve Güneş Enerjisi Santrali tesisinde incelemelerde bulunacak olan Ağbal,  Bayburt Belediyesi iftar programına gidecek.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Özata Tersanesi tarafından Kenya Cumhuriyeti için inşa edilen MV Jambo feribotunun denize indirilme törenine katılacak. Bakan Arslan, Altınova Belediye Başkanlığına ziyarette bulunacak. Arslan, sonrasında Bolu Valiliği ziyaretinin ardından yetim ve öksüz çocuklar için düzenlenen iftar programına iştirak edecek.

- Katar ve bazı Arap ülkeleri arasında başlayan diplomatik kriz devam ediyor.

- Musul kent merkezinin DEAŞ terör örgütünden geri alınması için başlatılan operasyon izleniyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- Üniversiteye giriş sınavının ikinci basamağı olan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) ilk oturumu LYS-4 sosyal bilimler sınavı, saat 10.00'da yapılacak.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Gündem Türkiye Gündemi Gündem Haberleri 10 Haziran Gündem 10 Haziran Haberleri 10 Haziran 2017 Türkiye Haberleri 10 Haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500