Türkiye Gündemi

6 Temmuz Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Ecem Şenol
Bu içerik 789 kez okundu.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'yu resmi törenle karşılayacak, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından anlaşmaların imza törenine katılarak, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

- Erdoğan, Widodo onuruna resmi öğle yemeği verecek.

- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) 49. Genel Kurulu'nun kapanış programına katılacak.

- Başbakan Binali Yıldırım, AB Komisyonunun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ve Komisyonun Ulaştırmadan Sorumlu Üyesi Violeta Bulc'u Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

- Yıldırım, Sheraton Otel'de düzenlenecek Trafikte %100 Yaşam Projesi açılış programına katılacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yahya Kaptan'ın mezarını ziyaret edecek.

- Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne, Tavşancıl mevkisinden devam edecek.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Sultanahmet Camisi Restorasyon Sözleşmesi imza törenine iştirak edecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ile toplu iş sözleşmesi imza törenine katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İlbank Genel Kurulu'na iştirak edecek.

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Slovenya Milli ve Silahlı Kuvvetler Günü şerefine verilecek resepsiyona katılacak.

EKONOMİ

- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "etçi damızlık tavuk" ve "siyah pirinç" ile ilgili tanıtım toplantısı düzenleyecek.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Esnaf ve Sanatkar Özelinde Sektör Analizleri kapanış toplantısına katılacak.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AB Komisyonunun Ulaştırmadan Sorumlu Üyesi Violeta Bulc ile ikili görüşme yapacak.

DÜNYA-DİPLOMASİ

- Kıbrıs Konferansı, BM Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis'in katılımıyla, dokuzuncu gününde İsviçre'de devam edecek.

- BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, konferansa yeniden katılarak başkanlık yapacak.

- Konferansta Türkiye'yi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başkanlığındaki bir heyet temsil ediyor.

- AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB Komisyonunun Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ile görüşecek.

- Çelik, Avrupa Parlamentosunun yıllık olağan Türkiye Raporu'na ilişkin değerlendirme yapacak.

- Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya'da, G20 Liderler Zirvesi öncesinde ABD Başkanı Donald Trump ve Avusturya Başbakanı Malcolm Turnbull ile bir araya gelecek.

- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

SPOR

- Türkiye Futbol Federasyonunun ev sahipliğinde düzenlenen, amatör futbolun Avrupa'daki en iyi 8 takımının mücadele ettiği UEFA Bölgeler Kupası'nda gruplarda üçüncü ve son maçlar yapılacak.

- Türkiye'yi temsil eden İstanbul Bölge Karması, A Grubu'nda Portekiz ekibi Lizbon ile TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde karşılaşacak.

- Voleybolda, 7-9 Temmuz tarihlerinde Ankara'da oynanacak 2017 FIVB Kadınlar Dünya Grand Prix 1. Etap A1 Grubu maçları öncesi Green Park Otel'de basın toplantısı düzenlenecek.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Yeni MİT Tırları İddianamesi Hazırlandı

Türkiye Gündem 6 Temmuz Türkiye Gündemi Yasama Yürütme İSyaset Dünya Diplomasi Kültür Sanat Spor Ekonomi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500