Türkiye Gündemi

8 Temmuz Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 501 kez okundu.

- Başbakan Binali Yıldırım, Selah Tersanesi'nde Şehit Kıdemli Üsteğmen Arif Ekmekçi Lojistik Destek Gemisi'nin denize indirilme törenine iştirak edecek.

- G20 Liderler Zirvesi

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'da düzenlenen zirve kapsamında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ikili görüşme yapacak, "Afrika'yla Ortaklık, Göç ve Sağlık" temalı üçüncü çalışma oturumu ve "Dijitalleşme, Kadınların Güçlendirilmesi ve İstihdam" temalı dördüncü çalışma oturumuna katılacak.

- Basın toplantısı düzenlenecek ve ardından Erdoğan ardından yurda dönecek.

- G20 Liderler Zirvesi'nin ikinci ve son gününde yapılacak çalışma toplantılarının ardından dönem başkanlığı basın toplantısı düzenlenecek.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki yürüyüşüne, Tuzla Belediye Stadı mevkisinden devam ediyor.

- Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Dulkadiroğlu Belediyesi Mutfak Müzesi Açılışı ile il yatırımlarının değerlendirileceği toplantıya iştirak edecek.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Ticaret Odası hizmet binası açılışına, Yeşilhisar Belediyesinin toplu açılış ve temel atma töreni ile Kayısı Festivali'ne katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 52. Doğanşar Ahmet Ayık Karakucak Güreşleri'ni izleyecek, Doğanşar ilçesine bağlı Ortaköy'ü ve Gürün ilçesine ziyarette bulunacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Valiliği ziyaret edecek, Eskişehir sağlık hizmetleri değerlendirme toplantısına katılacak ve hastane inşaatında incelemede bulunacak.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 23. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali'ne katılacak, Kayseri Ticaret Odasını ziyaret ederek hizmet binasının açılış törenine katılacak.

- Musul kent merkezinin batı yakasının DEAŞ terör örgütünden geri alınması operasyonu takip ediliyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında takip ediliyor.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

4 Ülkeden Katar Kararı

8 Temmuz 8 Temmuz Gündem Gündem Haberleri 8 Temmuz 2017 8 Temmuz 2017 Gündem 8 Temmuz Haberleri Türkiye Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500