Türkiye Gündemi

15 Temmuz Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Başak Tatar
Bu içerik 726 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Özel Gündemli Toplantısı'na katılacak. Daha sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma törenlerine de katılıp Şehitler Makamı'nın açılışını yapacak.

-15 Temmuz'un birinci yılı

- "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" nedeniyle yurt genelinde anma programları ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Özel Gündemli Toplantısı'na katılacak.

- Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde düzenlenecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma törenleri ile Şehitler Makamı'nın açılışını yapacak. 16 Temmuz'un ilk saatlerinde ise Meclis'teki anma törenleri ile Beştepe'deki 15 Temmuz Şehitler Abidesi'nin açılış törenine katılacak.

- TBMM Başkanı İsmail Kahraman; Meclis Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı ile Anadolu Ajansı özel arşivinden seçilen fotoğraflardan oluşan "15 Temmuz Millet Darbeye Dur Dedi" sergisinin açılışını yapacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla TBMM Genel Kurulu Özel Gündemli Toplantısı ile 16 Temmuz'un ilk saatlerinde düzenlenecek anma törenlerine katılacak.
- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gölbaşı Şelale Park Anıtı'nın açılış törenine katılacak.

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerinden ''Gençler Asla Unutmaz'' programına iştirak edecek.

- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Ankara Emniyet Müdürlüğü, Havacılık Daire Başkanlığı ve Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda düzenlenecek olan 15 Temmuz etkinliklerine katılım gösterecek.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TCDD Ankara Garı'ndaki 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi'ne ve PTT Pul Müzesi'ndeki Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı'na katılacak.

- Londra, Brüksel, Mezar-ı Şerif, Lefkoşa, Washington, Sofya, İslamabad, Pretorya, Paris, Viyana, Doha, Berlin ve Atina’daki Türk temsilcilikleri ve vatandaşlarının, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü anma etkinlikleri takip ediliyor.

- Musul kent merkezinin DEAŞ terör örgütünden kurtarılmasının ardından gelişmeler izleniyor.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.
 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Darbe Komisyonu Raporu'nda CHP'ye Şok Suçlama

 

türkiye gündemi gündem siyaset 15 temmuz darbe girişimi yıldönümü türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500