Türkiye Gündemi

18 Temmuz Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Başak Tatar
Bu içerik 699 kez okundu.

- Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak. Daha sonra Çankaya Köşkü'nde Estonya Dışişleri Bakanı Sven Mikser'i kabul etmesinin ardından partisinin genel merkezinde MYK toplantısına iştirak edecek.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Tunus Nahda Hareketi lideri Raşid Gannuşi'yi kabul edecek; ardından MYK toplantısına başkanlık edecek.

- AK Parti, CHP ve HDP TBMM grupları toplanacak.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Güncellenen Öğretim Programları'nın tanıtım toplantısına katılacak.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı ve AK Partili kadın milletvekilleri, Ankara Adliyesi önünde 28 Şubat Davaları ile ilgili basın açıklaması yapacak.

- TBMM Genel Kurulunda, “Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinin İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” görüşülecek.

EKONOMİ

- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türk Eximbank'ın 6 aylık faaliyet sonuçları ve yılsonu hedeflerinin açıklanacağı basın toplantısına katılacak.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bakü Büyükelçiliği’nde iş adamlarıyla görüşecek, çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

- Hazine 5 ve 10 yıl vadeli 3 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.

DÜNYA-DİPLOMASİ

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'de düzenlenen Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi'nde konuşacak. Çavuşoğlu daha sonra da Estonya Dışişleri Bakanı Sven Mikser ile görüşecek.

- Bakan ayrıca, Kıbrıs sorununun çözümüne dair değerlendirmelerde bulunmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne çalışma ziyareti gerçekleştirecek.

- Avrupa Birliği Bakanı ve Baş müzakereci Ömer Çelik, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi toplantısında konuşma yapacak. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'yle görüştükten sonra da basın toplantısı düzenleyecek. Anadolu Ajansı Fotoğraflarıyla 15 Temmuz sergisinin açılışını yapacak.

- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

KÜLTÜR SANAT

- 18'inci "Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali"nin basın lansmanı CVK Park Bosphorus'da yapılacak.

SPOR

- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Samsun’da 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları'nın resmi açılış törenine katılacak.
- UEFA Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda rövanş maçları oynanacak.

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Mersin Müftülüğü'nden Skandal Tavsiye

 

türkiye gündemi ekonomi diplomasi yasama yürütme siyaset spor kültür sanat dünya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500