Türkiye Gündemi

19 Eylül Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Ecem Şenol
Bu içerik 1093 kez okundu.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurul Salonu'nda, BM 72. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Açılışı'nda yer alacak ve Kurul'a hitap edecek.

- BM Genel Sekreteri'nin ev sahipliğinde heyet başkanları onuruna düzenlenecek öğle yemeğine katılacak Erdoğan, İİT Rohinga Temas Grubu Toplantısı'na iştirak edecek.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu I. Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ve AB Yüksek Temsilcisi Frederica Mogherini'nin ev sahipliğinde düzenlenecek resepsiyona, daha sonra eşi Emine Erdoğan'la, ABD Başkanı Donald Trump ve eşinin ev sahipliğinde heyet başkanları ve eşleri onuruna verilecek resepsiyona katılacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çorum Ahlatcı Metal Rafinerisini ziyaret edecek, şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunacak.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Bozok Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, JW Marriott Hotel'de düzenlenecek Mahalle Tasarımı Fikir Yarışması Ödül Töreni'ne katılacak.

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Hilton Hotel'de, Afrika Büyükelçileri ile kahvaltıda bir araya gelecek.

- Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gaziler Günü dolayısıyla, Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenecek törene katılacak.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ahilik Haftası kutlamalarına katılacak, Afyon Kocatepe Üniversitesi Şuhut Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Şuhut Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret edecek.

- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bakanlıkta Suudi Arabistan'ın Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji'yi kabul edecek, Hilton Garden Inn'deki 3. Halk Sağlığı Günleri 2017 Sempozyumu'na katılacak, Bilkent Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki Gaziler Günü programına iştirak edecek.

EKONOMİ

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, çeşitli ziyaretlerde bulunacak, temel atma ve açılış törenlerine katılacak.

- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Esnaf Odaları Birliği Ahilik Haftası kutlama törenine, Divan Oteli'nde Gaziler Anma Günü Programı'na katılacak, çeşitli incelemelerde bulunacak, Hilton Oteli'nde Ticaret Borsası kuruluş yıl dönümü etkinliğine iştirak edecek.

- TÜİK, 2017 yılı girişimlerde bilişim teknolojileri kullanım araştırması sonuçlarını açıklayacak.

- Hazine, 11 ay ve 10 yıl vadeli iki ihale düzenleyecek.

DÜNYA-DİPLOMASİ

- Myanmar'ın Arakan eyaletinde yaşayan Müslümanlara yönelik şiddet olayları takip ediliyor.

- Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki referandum tartışmaları ve yansımaları takip ediliyor.

SPOR

- Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı'nı ziyaret edecek, 30. Ahilik Kutlamaları'na katılacak.

- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 3. turu, oynanacak 15 maçla başlayacak.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

TEOG Kaldırılıyor mu?

 

 

Türkiye Gündem 19 Eylül Yasama Yürütme Siyaset Dünya Diplomasi Kültür Sanat Spor Ekonomi Türkiye Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500