Türkiye Gündemi

16 Ekim Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 574 kez okundu.

- Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Milli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu toplantılarına katılacak.

- Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak.

- Meclis Genel Kurulunda, boş olan RTÜK üyelikleri için seçim yapılacak ve CHP'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan hakkında verdiği gensoru önergesinin ön görüşmeleri yapılacak.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı vergi kanunlarında değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Genç İstihdamın Arttırılması İçin Ankara Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi" teknik destek projesinin ATO Congresium'daki kapanış konferansına iştirak edecek.

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Dünya Gıda Günü münasebetiyle düzenlenen programa katılacak.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bulgaristan Maliye Bakanı Vladislav Goronav ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile bir araya gelecek. Tüfenkçi,  Bakan Goronav ile çalışma yemeğine katıldıktan sonra Bulgaristan Enerji Bakanı Temenujka Petkova ile görüşme yapacak.

- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, TechAnkara Proje Pazarı açılışına katılacak.

- Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ocak-Eylül 2017 Dönemi Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Sonuçları, 2017 Yılsonu Bütçe Gerçekleşme Tahmini ve 2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı hakkında basın toplantısı gerçekleşecek.

- TÜİK, Eylül 2017'ye ilişkin Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi'ni ve Temmuz 2017'ye ilişkin İşgücü İstatistiklerini açıklayacak.

- Türk Silahlı Kuvvetlerinin, İdlib gerginliği azaltma bölgesine intikali kapsamındaki gelişmeler takip ediliyor.

- ABD ile Türkiye arasında vizelerin askıya alınmasının yansımaları izleniyor.

- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki gayrimeşru referandumun ardından yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

- Irak'ın Kerkük kenti etrafında yaşanan gelişmeler izleniyor.

- Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik şiddet olayları takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- "Ruhi Su Şiir Ödülü"nü bu yıl kazanan şair ve kitabı, Cevat Çapan ve Doğan Hızlan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek basın toplantısında açıklanacak.

- Kültür-sanat, akademi ve sivil toplum dünyasından pek çok ismin katılımı ile hazırlanan "Küresel Kültür Endüstrisi Soruşturması"na ilişkin basın toplantısı yapılacak.

- Türkiye'nin Oscar adayı "Ayla" filminin ön gösterimi, Grand Pera Emek Sahnesi'nde yapılacak.

- Divan Yolu Sohbetleri kapsamında "Cingöz Recai ve 60 yıllık Yolculuğu" konusu, Milli Türk Talebe Birliğinde görüşülecek.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Sedat Peker Hakkında Zorla Getirilme Kararı

Türkiye Gündemi 16 Ekim Türkiye Gündemi 16 Ekim 2017 Türkiye Gündemi Gündem Haberleri Gündem Türkiye Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500