Türkiye Gündemi

20 Ekim Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 825 kez okundu.

- Başbakan Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda düzenlenecek "10. Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı"na (ISCTURKEY 2017) iştirak edecek.

- Başbakan Yıldırım, Dolmabahçe Sarayı Muayede Salonu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından D-8 Zirvesi'ne katılan konuk devlet ve hükümet başkanları onuruna vereceği resmi öğle yemeği ile Çırağan Sarayı'nda Türkiye-Afrika Ülkeleri Eğitim Bakanları Konferansı'na katılacak.

- Başbakan Yıldırım, Dolmabahçe Ofisi'nde Pakistan Başbakanı Şahid Hakan Abbasi ile görüştükten sonra onuruna çalışma yemeği verecek.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek D-8 Zirvesi'ne iştirak edecek. Erdoğan konuk devlet ve hükümet başkanları onuruna verilecek resmi öğle yemeğine ve basın toplantısına katılacak.

- Cumhurbaşkanı, Mabeyn Köşkü'nde Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde ile görüşecek. İran Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı İshak Cihangiri'yi ve Endonezya Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yusuf Kalla'yı ayrı ayrı kabul edecek.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuşadası'nda gerçekleştirilecek olan Aydın Büyükşehir Belediyesi Muhtarlar Toplantısı'nda konuşma yapacak.

- Meclis Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı vergi kanunlarında değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sorgun ilçesinde düzenlenecek Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliğinin toplantısına katılacak.

- Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova'yı ve KKTC Sağlık Bakanı Sayın Faiz Sucuoğlu'nu kabul edecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Evde Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi Kapanış Konfrensı'na katılacak, Mardin'den gelen öğrencilerle bir araya gelecek.

- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Mardin'den gelen 200 öğrenci ile sabah kahvaltısında buluşacak.

- Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na iştirak edecek.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 1. Türk Tarihi Sempozyumu'nun "Çağdaş Türk Dünyası" ve kapanış-değerlendirme oturumları ile İscehisar Doğalgaz Hattı Şehir Giriş İstasyonu'nun açılış törenine katılacak.

- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetler Sempozyumu'na katılacak. Demircan 19 Mayıs Üniversitesi Rektörünü ziyaret ettikten sonra,  19 Mayıs Üniversitesi Akademik Yıl açılış törenine ve akademik yılı açılış resepsiyonuna iştirak edecek.

- D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü 9. Zirvesi, Lütfi Kırdar Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. "Is birliğiyle Fırsatları Çoğaltmak" temasıyla toplanacak zirveye üye ülkelerin devlet ve hükûmet başkanları ile üst düzey temsilcilerinin yanı sıra örgüte üye olmayan ancak özel konuk olarak davet edilen bazı ülkelerin devlet başkanları ve uluslararası kuruluşların genel sekreterleri ile üst düzey temsilcileri katılacak.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 10. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı ile KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı'na katılacak.

- Türkiye İstatistik Kurumu, Eylül ayı Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi'ni duyuracak.

- TOBB, eylülde kurulan ve kapanan şirket istatistikleri bültenini açıklayacak.

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ESK Et Kombinası temel atma töreni ile sektör değerlendirme toplantısına iştirak edecek.

- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, D-8 Ekonomik İşbirliği Örgütü 9. Zirvesi'ne katılacak.

- Avrupa Birliği üyesi ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının katılımıyla AB Liderler Zirvesi yapılacak.

- Irak'ın Kerkük kentinin merkezi hükümete bağlı güçler tarafından alınması sonrası yaşanan gelişmeler izleniyor.

- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki gayrimeşru referandumun ardından yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

- Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik şiddet olayları izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler takip ediliyor.

- İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Denizbank Konserleri'nde bu hafta arp sanatçısı Çağatay Akyol ve keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiyev'e eşlik edecek.

- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Güneysu Spor Salonu'nda düzenlenecek "Hafızlık İcazet Merasimi"ne iştirak edecek.

- İdlib gerginliği azaltma bölgesine Türk Silahlı Kuvvetlerinin intikali kapsamındaki gelişmeler izleniyor.

- Süper Lig'de 9. hafta, Antalyaspor-Kasımpaşa ve Göztepe-Aytemiz Alanyaspor maçlarıyla başlıyor.

- Basketbol THY Avrupa Ligi'nde Anadolu Efes, deplasmanda İspanya'nın Valencia takımıyla karşılaşacak.

- TFF 1. Lig'de 9. haftanın ilk maçında Adanaspor ile MKE Ankaragücü ile mücadele edecek.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Üniversitelerde Kayyum Rektör Dönemi

Türkiye Gündemi 20 Ekim Türkiye Gündemi Gündem Haberleri 20 Ekim Gündem Gündemde Neler Var 20 Ekim 2017 Türkiye Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500