Türkiye Gündemi

25 Ekim Türkiye Gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 978 kez okundu.

-CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez'de Partisinin MYK Toplantısına başkanlık edecek.

-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu, Ankara Sanayi Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısına ve The Green Park Otel'de İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi Teknik Yardım Projesi Kapanış Toplantısına iştirak edecek.

-Maliye Bakanı Naci Ağbal, Swiss Otel'de  "KÖİ (Kamu Özel İşbirliği) Uygulamalarının Uluslararası Muhasebe Standartlarına Göre Muhasebeleştirilmesi ve Mali Tablolarda Sunumu"  konulu konferansın açılış konuşmasını yapacak.

-AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Anadolu Ajansı Editör Masasının konuğu olacak ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'i kabul edecek.

-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü ve Teknokent'i, Van OSB ve Van Mermer Sanayi Ticaret A.Ş.'yi, AK Parti İl Başkanlığı'nı, Van İŞGEM'i ziyaret ettikten sonra ve Elite World Otel'de Güç Birliği Platformu Toplantısına katılacak.

-Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Swıss Otel'de Ege Ekonomik Forum Açılışına, İki Yaka Bir Deniz Panel Oturumuna iştirak edecek. 

-Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Tapu ve Kadastro İstanbul 2. Bölge Müdürlüğünde 2. Uluslararası Osmanlı Coğrafyası Arşiv Kongresi'ne katılarak Tapu-Kadastro ve Harita Müzesinin kurulması ile ilgili basın mensuplarına bilgi verecek. Özhaseki Bağcılar Belediyesi Kentsel Dönüşüm Programı'na katılacak.

-Genel Kurul'da Uluslararası Sözleşmeler görüşülecek.

-Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayı Sektörel Güven Endekslerini duyuracak.

-Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Ekim ayı İktisadi Yönelim İstatistikleri ve Reel Kesim Güven Endeksini açıklayacak.

-Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Toplantı Salonu'nda Okul Sütü İhalesi yapılacak. Okul Sütü Programı kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren yaklaşık 32 bin bağımsız anaokulu, anasınıfı ve ilkokulda okuyan 6 milyon öğrenciye, haftada üç gün süreyle dağıtımı yapılacak olan toplam 290 milyon kutu, 200 ml sade, yağlı UHT içme sütünün temini ihalesi, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncu maddesine göre "Açık İhale" usulüyle yapılacak.

-Meral Akşener ve Arkadaşları Yeni Kurulacak Partiyi açıklıyor. Ankara Nazım Hikmet Kongre Salonu7nda Düzenlenecek toplantıda, kurulan yeni partinin adı, kurucular kurulu, genel idare kurulu ve başkanlık divanı üyeleri açıklanacak.

-Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan kriz izleniyor.

-Basketbol THY Avrupa Ligi 3. haftasında Fenerbahçe Doğuş ile Anadolu Efes karşı karşıya gelecek.

-Vestel Venüs Sultanlar Ligi 3. haftası Beşiktaş-Vakıfbank ve Beylikdüzü Voleybol İhtisas-Fenerbahçe maçlarıyla tamamlanacak.

-Ziraat Türkiye Kupasında 13 maç oynanacak.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

En Tehlikeli Gıdalar Listesinin Zirvesinde O Var

 

Türkiye Gündemi 25 Ekim Gündem 25 Ekim Türkiye Gündemi Gündem Haberleri 25 Ekim 2017 Gündemi 25 Ekim Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500