Türkiye Gündemi

2 Kasım Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 582 kez okundu.

- Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Dolmabahçe Sarayı'nda, "5. Mehmed Reşad ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu"nun açılışına katılacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kanaat önderleri, sanayici, iş adamları ve muhtarlar toplantısı ile Yörük -Türkmen Dernekleri ve Muhtarlar Buluşmasına katıldıktan sonra Çöreler Köyü'ne ziyarette bulunacak.

- Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Katar Sağlık Bakanı Dr. Hanan Mohammed Al Kuwari ve KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğrul'u ayrı ayrı kabul edecek. Bozdağ daha sonra AFAD'ta düzenlenecek AFAD-AKUT İşbirliği Töreni'ne katılacak.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, kadın erkek fırsat eşitliği konusunda öne çıkan firmalara ödüllerin verileceği 'KEFEK Farkındalık Ödülleri Töreni'ne iştirak edecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunun 8. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlenen "Karar Alma Mekanizmalarında Kadın" konulu uluslararası sempozyuma katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Faik Erbağı Ortaokulu'nda düzenlenecek "Keçiören Çevre Çiçekleri Sıfır Atığa Koşuyor Projesi" programına katılacak.

- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İl Başkanlığında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı müjdelerini açıklayacak. Eroğlu esnaf ziyaretinde bulunacak.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP Spor Kurulu İç Anadolu Bölge Toplantısı'na iştirak edecek.

- Genel Kurulda, Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Kanun Tasarısı'nın görüşmelerine başlanacak.

- Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının 2018 yılı bütçesi görüşülecek.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Türkiye'nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni"ne katılacak.

- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İtalya'nın Ekonomik Kalkınma Bakanı Carlo Calenda ile Ekonomi ve Maliye Bakanı Pier Carlo Padoan ile ikili görüşmeler gerçekleştirecek ve daha sonra Türk-İtalyan Yuvarlak Masa Toplantısında bulunacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 7. Uluslararası Doğal Gaz Kongre ve Fuarı'na (INGAS 2017) gidecek.

- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye İhracatçılar Meclisinin İhracat Haftası 2017 Etkinlik Programına ve Malatya Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği Malatya Tanıtım Günlerine katılacak.

- Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Türkiye İhracat Haftası 2017" programına katılacak.

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Kongre Merkezi'nde, Transist 2017 Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı'na iştirak edecek.

- Türkiye İstatistik Kurumu, 2016 yılına ilişkin sağlık kuruluşları atık istatistiklerini açıklayacak.

- TCMB, haftalık para ve banka istatistiklerini duyuracak.

- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile bir araya gelecek.  Çavuşoğlu ardından Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile Eğitim, Araştırma ve Din İşleri Bakanı Kostas Gavroglu ile görüşecek.

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, UNESCO Genel Direktörü Irina Bokova ile görüşecek, 2017-2021 dönemi için UNESCO Yürütme Kurulu üyeliğine adaylığı açıklanan Türkiye adına, UNESCO'nun 39. Genel Konferansı'nda "Ulusal Beyan"da bulunacak.

- İspanya'nın Katalonya özerk bölgesinin tek taraflı bağımsızlık ilanıyla ilgili gelişmeler izleniyor.

- Irak'ta merkezi hükümet ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

- Myanmar'ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik şiddet olayları izleniyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- UEFA Avrupa Ligi'nde gruplarda 4. maçlar oynanacak.

- Medipol Başakşehir, C Grubu'nda Almanya'nın Hoffenheim, Atiker Konyaspor ise I Grubu'nda Avusturya'nın Salzburg takımıyla karşılaşacak.

- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi, Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapılacak.

- Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 5. haftasında Fenerbahçe, İspanya'nın Valencia takımını misafir edecek.

- Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası A Grubu'nda Beşiktaş, Letonya'nın TTT Riga takımıyla karşı mücadel edecek.

- Türk Hava Yolları ve Türkiye Golf Federasyonu tarafından düzenlenen Turkish Airlines Open 2017 Pro-Am Golf Turnuvası, Antalya'da başlayacak.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

İran’dan IKBY Hamlesi

2 Kasım Gündem 2 Kasım 2017 Gündem Gündem Gündem Haberleri Türkiye Gündemi 2 Kasım 2017 Gündem Haberleri 2 Kasım 2017 Türkiye Gündemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500