Türkiye Gündemi

16 Aralık Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 354 kez okundu.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Meridyen Derneği 7. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni'ne ve AK Parti Yalova İl Kongresi'ne katılacak.

- Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Artvin 6. Olağan İl Kongresine katılacak, ardından Artvin Valiliğini ziyaret edecek.

- Başbakan Yıldırım, partisinin Ardahan 6. Olağan İl Kongresine katıldıktan sonra Ardahan Valiliğine ziyarette bulunacak.

- Yıldırım, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası 63. kuruluş yıl dönümü programına iştirak edecek.

-Meclis  Başkanı İsmail Kahraman, resmi temaslarda bulunmak üzere Cidde'den Kuveyt'e geçecek.

- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, partisinin il kongresine katılacak. Çavuşoğlu, Samsunlular Federasyonun düzenleyeceği keşkek dağıtım merasimiyle partisinin Orhangazi ilçe kongresine de iştirak edecek.

- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye Bilimler Akademisi'nin (TÜBA) 52. Genel Kurulu'na katılacak.

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şeker Fabrikası A.Ş. Pınarbaşı-Pazarören Çiftçi Eğitim Merkezi ve Besi Çiftliği ile Medine-Sami Elmacıoğlu Camisi'nin açılış törenlerine katılacak.

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 14. dönem eğitim faaliyetlerinin tamamlanması dolayısıyla parti genel merkezinde düzenlenecek sertifika törenine katılacak.

- TBMM Genel Kurulunda, İçişleri Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2018 yılı bütçeleri görüşülecek.

- İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Doğu Kudüs'ü Filistin Devleti'nin başkenti olarak tanımasıyla ilgili gelişmeler izleniyor.

- ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararı sonrası gelişmeler izleniyor.

- Yemen'de yaşanan çatışmalar takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Beykoz Kasrı'nda, Osmanlı Hanedanı'na ait türbelerdeki Maraş işi puşidelerin yenilenmesine dair yürütülen projenin tanıtım programına katılacak.

- Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Avrasya İslam Şurası Fetva Meclisi 2. Toplantısı"nın açılışına iştirak edecek.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Diyanet’ten Şaşırtan Milli Piyango Fetvası

Türkiye Gündemi 16 Aralık Türkiye Gündemi 16 Aralık 2017 Türkiye Gündemi 16 Aralık 2017 Gündem Haberleri Gündem Haberleri Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500