Türkiye Gündemi

19 Aralık Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 583 kez okundu.

- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh'i resmi törenle karşılayacak.

- Baş başa ve heyetler arası görüşmeler ile anlaşmaların imza töreninin ardından Erdoğan ve Guelleh, ortak basın toplantısı yapacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Guelleh onuruna resmi akşam yemeği verecek.

- Başbakan Binali Yıldırım'ın resmi ziyarette bulunduğu Bangladeş'teki temasları devam ediyor.

- Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Cibuti Cumhurbaşkanı İsmail Omar Guelleh ile görüşecek.

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gölbaşı Kent Meydanı ve Eğitim Kampüsü Protokolü İmza Töreni'ne ve Birikim Okulları açılışına iştirak edecek.

- Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Grand Ankara Otel'de düzenlenecek Ali Fuad Başgil Sempozyumu'na katılacak.

- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Güven Hastanesinde tedavi gören Hasan Celal Güzel'e ziyarette bulunacak.

- Meclis Genel Kurulunda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının 2018 yılı bütçeleri ele alınacak.

- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Sabancı Center'da TÜSİAD'ın Türkiye'nin Sanayi'de Dijital Dönüşüm Yetkinliği Konferansı'na iştirak edecek.

- Türkiye İstatistik Kurumu, 2016 yılı eğitim harcamaları istatistiklerini duyuracak.

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret Odaları Konsey Toplantısı, TOBB İkiz Kuleler'de yapılacak.

- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Karma Ekonomik Konsey (KEK) toplantısı çerçevesinde Moldova Ekonomi Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Octavian Calmic ile görüşecek. Çavuşoğlu, daha sonra Moldova Başbakanı Pavel Filip ve Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dodon ile bir araya gelecek.

- İslam İşbirliği Teşkilatının Doğu Kudüs'ü Filistin Devleti'nin başkenti olarak tanımasının ardından yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

- ABD'nin Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının ardından gelişmeler takip ediliyor.

- Yemen'de yaşanan çatışmalar takip ediliyor.

- Suriye iç savaşındaki gelişmeler izleniyor.

- FETÖ'nün darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan yüksek yargı üyelerinin yargılandığı davaya, Yargıtay 9. Ceza Dairesinde devam edilecek.

- Akıncı Üssü darbe davasında 486 sanığın yargılanmasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsündeki duruşma salonunda devam edilecek.

- Darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahında meydana gelen olaylara ilişkin 244 kişi hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

- Darbe girişimine ilişkin İstanbul'daki "ana darbe soruşturması" kapsamında haklarında iddianame hazırlanan aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, 6 general ve 17 subayın bulunduğu, 9'u firari 14'ü tutuklu 24 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edilecek.

- Darbe girişiminde Hadımköy General Kani Akman Kışlası ve cezaevinde meydana gelen olaylarda dönemin Harp Akademileri Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu'nun derdest edilerek cezaevine götürülmesine ilişkin 9'u tutuklu 62 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

- Darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine katıldığı iddia edilen 15 sanığın yargılanmasına devam edilecek.

- FETÖ'nün "mülkiye" yapılanmasına yönelik eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu biri firari 11'i tutuklu 15 eski vali ve kaymakamın yargılanmasına devam edilecek.

- FETÖ'nün aralarında iş adamları, milletvekilleri ve gazetecilerin de bulunduğu 59 kişiyi yasa dışı dinlemesine ilişkin 45 sanığın yargılanmasına başlanacak.

- Şırnak'ta FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili aralarında meslekten ihraç edilen dönemin 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar ve Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Osman Gürcan'ın da yer aldığı 23'ü tutuklu 428 sanığın yargılanmasına Adana Bölge Adliye Mahkemesinde devam edilecek.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İstifa Etti

Türkiye Gündemi 19 Aralık Türkiye Gündemi 19 Aralık 2017 Türkiye Gündemi Gündem Gündem Haberleri 19 Aralık Gündem 19 Aralık 2017 Gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500