Türkiye Gündemi

23 Nisan Türkiye gündeminde olan haberlerin başlıkları şu şekilde;

Türkiye Gündemi
Türkiye Gündemi Meltem Yüksel
Bu içerik 381 kez okundu.

- AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenecek törene katılacak, Çankaya Köşkü'nde çocukları kabul edecek.

- Yıldırım, TBMM'de Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın kutlamaları kabul törenine, Çankaya Köşkü'nde 23 Nisan Çocuk Şenliğine, TBMM Genel Kurulu özel gündemli toplantısına, TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü resepsiyonu ile partisinin genel merkezinde MYK toplantısına iştirak edecek.

- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki heyeti Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek, TBMM Genel Kurulu özel gündemli toplantısına iştirak edecek, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek TRT 23 Nisan Gala Programı'na katılacak.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin MYK toplantısına başkanlık edecek.

- Mecli açılışının 98. yıl dönümü

- TBMM Atatürk Anıtı önünde tören düzenlenecek.

- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Anıtkabir'de düzenlenecek tören ile 1. TBMM'deki anma törenine katılacak.

- Kahraman, kutlamaları kabul edecek, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile beraberindeki heyetle bir araya gelecek ve 23 Nisan Resepsiyonu'na ev sahipliği yapacak.

- Meclis Genel Kurulu, TBMM'nin açılışının 98. yıl dönümü nedeniyle özel gündemle toplanacak.

- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenecek resmi törene katılacak, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezi'nde görüşecek, TBMM'nin 98. açılış yıl dönümü töreni ile TBMM Genel Kurulu özel gündemli toplantısına iştirak edecek.

- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle çocuklarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret edecek ve çocukları makamında kabul edecek.

-TBMM Anayasa Komisyonu'nda, Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek.

- Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda 15 üniversite kurulmasını öngören kanun tasarısı ele alınacak.

- Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ'a yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin gelişmeler izleniyor.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Türkiye Gündemi 23 Nisan Türkiye Gündemi Gündem Gündem Haberleri 23 Nisan 2018 Türkiye Gündemi 23 Nisan 2018 Gündem 23 Nisan 2018 Gündem Haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500