Türkiye Kart Dönemi Başlıyor

Türkiye’de pek çok alanda kullanabilecek yeni bir kart geliyor. Türkiye kart hakkında merak edilen detaylar ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Türkiye Kart Dönemi Başlıyor
Türkiye Kart Dönemi Başlıyor Meltem Yüksel
Bu içerik 409 kez okundu.

Türkiye’de pek çok alanda kullanabilecek yeni bir kart geliyor. Türkiye kart hakkında merak edilen detaylar ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Ulaştırma Bakanı Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasından sonra gündemden düşmeyen Türkiye Kart ile kredi kartı işlemlerinin yanı sıra, bütün illerde toplu taşımalarda kullanılabilecek. Arslan 2018'de yeni bir kart uygulamasına geçmeyi planladıklarını ve projenin isminin ‘Türkiye Kart’ olacağının sinyalini verdi.

Esra Nehir’e röportaj veren Bakan Arslan, “Başbakan Sayın Binali Yıldırım'ın yapacağı tanıtım ile hizmeti sunmaya başlayacağız. Şu anda Türkiye Kart'a benzer sistemler dünyada 3-4 ülkede kullanılmaya başlandı. Biz de bu sistemi dünya üzerinde başarıyla kullanan ilk ülkeler arasına gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kart'ın hizmete girmesiyle birlikte hem kredi kartı hem de nakit işlemlerini bu kart ile yapabileceği hatta bankada hesap olmasa bile Türkiye Kart'a sahip olduktan sonra cep telefonu üzerinden bir başkasına para gönderilebilecek.  Vatandaş hangi şehre giderse gitsin Türkiye Kart'ı şehrin ulaşım kartı olarak da kullanabilecek. Taksi, dolmuş gibi serbest çalışan esnafın da sisteme dahil olması söz konusu.

Bütün kartlar için satış ve dolum merkezi PTT olacak. Türkiye Kart 4.600 PTT noktasından temin edilecek.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'Hamile Çocuklar’ Skandalını Ortaya Çıkaran Personel Konuştu

Türkiye Kart Başbakan Binali Yıldırım Ulaştırma Bakanı Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Türkiye Kart Nedir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500