Türkiye'den Almanya'ya Adil Öksüz Notası

Fethullahçı Terör Örgütü’nün kilit isimlerinden birisi olan Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü şeklinde çıkan haberler üzerine Türkiye harekete geçti.

Türkiye'den Almanya'ya Adil Öksüz Notası
Türkiye'den Almanya'ya Adil Öksüz Notası Meltem Yüksel
Bu içerik 475 kez okundu.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra firari durumda olan ve FETÖ/PDY’nin kilit isimleri arasında yer alan Adil Öksüz’ün Almanya’da görüldüğü şeklinde haberler gündeme gelmişti.

Diplomatik kaynaklar, örgütün sözde 'hava kuvvetleri imamı' olan Öksüz hakkında çıkan haberlerden sonra Türkiye’nin de üst düzey diplomatik girişimde bulunduğunu açıkladı. Almanya Dışişleri Bakanlığına nota veren Türkiye, medyaya yansıyan haberler doğrultusunda firari sanığın Almanya’nın farklı semtlerinde görüldüğünü ve bu konu hakkında yetkili makamların bilgileri olup olmadığını sorarak iddiaların araştırılmasını istedi.

Öksüz’ün Almanya’da bulunduğunun tespit edilmesi halinde yakalanıp, suçluların iadesi anlaşması gereğince Türkiye’ye verilmesi talep edildi. Bakanlık ise, Adil Öksüz’ün ülkede bulunduğuna dair ellerinde herhangi bir bilgi olmadığını ifade edip, bu yöndeki açıklamalar Türk tarafınca tatminkar bulunmadığını açıkladı.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Türkiye Gündemi

Almanya Türkiye Nota Adil Öksüz Dışişleri Bakanlığı 15 Temmuz Darbe FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500