Türkiye’den Facebook’a Afrin Uyarısı

Zeytin Dalı Harekâtı’na yönelik sosyal medyadaki sakıncalı paylaşımları takip altına alan BTK, Facebook, Twitter ve YouTube bu konuda Türkiye tarafından net bir dille uyarıldı.

Türkiye’den Facebook’a Afrin Uyarısı
Türkiye’den Facebook’a Afrin Uyarısı Meltem Yüksel
Bu içerik 596 kez okundu.

Zeytin Dalı Harekâtı’nda, askeri planlamaların yanı sıra internetten üzerinden yürütülen karşı harekâta, kara propagandaya, spekülasyona ve manipülatif girişimlere karşı da mücadeleye devam ediliyor. Bülent Aydemir'in haberine göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sosyal medyada Mehmetçiğin sahadaki başarılı ve aynı zamanda oldukça zorlu operasyonunu etkiyebilecek, cephedeki askerlerin morallerini bozabilecek içeriklere anında müdahale ediyor.

BTK, tespit edilen kişisel hesapları ve kullanıcılarını başsavcılığa iletiyor. Başbakanlık kararıyla Twitter, Facebook ve Youtube’daki zararlı içerikler engelleniyor, erişime kapatılıyor, yayılması önleniyor. Başsavcılık, kullanıcısı belirlenen hesaplarla ilgili hemen hukuki işlem yapıyor. Hesaplar engellendikten sonra yasa gereği 24 saat içinde mahkemeden karar çıkarılıyor.

Youtube, Twitter, Facebook bu konu hakkında Türkiye tarafından uyarıldı. Bazı içeriklerin kaldırılmasında küresel şirketlerin yavaş davrandığı fakat yine de olumlu yönde cevap aldıkları belirtildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Bilal Erdoğan’ın Fotoğrafına Tepkiler Çığ Gibi

Türkiye Afrin Facebook Twitter Youtube BTK Zeytin Dalı Harekât Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500