Türkiye'nin İlk Yüz Nakillisi Hakim Karşısında

Türkiye’de ilk kez yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar, Antalya Manavgat’ta Ramazan Kaya adlı şahsın yanarak öldürülmesinin ardından açılan davada hakim karşısına çıktı.

Türkiye'nin İlk Yüz Nakillisi Hakim Karşısında
Türkiye'nin İlk Yüz Nakillisi Hakim Karşısında Tuğba Önkibar
Bu içerik 1818 kez okundu.

Türkiye’de ilk kez yüz nakli gerçekleştirilen Uğur Acar, Antalya Manavgat’ta Ramazan Kaya adlı şahsın yanarak öldürülmesinin ardından açılan davada hakim karşısına çıktı.

Hakimin Acar hakkındaki suçlamaları salonda okumasının ardından Uğur Acar, suçlamaları kesinlikle reddettiğini söyleyerek beraatini talep etti.

UĞUR BENİ NEDEN YAKTIN

Ramazan Kaya’nın avukatı, zanlılara olayın meydana gelişi ve olay esnasında kendilerinin ne yaptığını sorarken, dosyada da bulunan Ramazan Kaya’nın Uğur Acar’a  "Uğur beni neden yaktın?"  söyleminin ne ifade ettiğini, diğer zanlıların Ramazan’ın Uğur Acar’a söylediği bu sözleri doğruladığını söyledi. Uğur Acar ise böyle bir söylemin olmadığını, ne anlama geldiğini anlamadığını belirtti.

KAYA'NIN EŞİ YALANLADI

Ramazan Kaya’nın eşi Hatice Kaya ise, sanıkların söylediği gibi kocasının aşırı alkol tüketen biri olmadığını, tamirciliğin dışında yangın söndürme tüpü işini de yaptığı için yangın söndürme konusunda eğitimlere katıldığını vurgulayarak "Kocamın kolundan başlayan bir alevle yüzde 70 oranında yanması söz konusu. Kocamın otopsisinde alkol çıkmadı'' dedi.

Duruşmadan hemen sonra açıklama yapan Uğur Acar "Bayramın ikinci günüydü. Arkadaşlarımızla beraber yedik içtik eğlendik. Arkadaşımız Ramazan Kaya da bilerek ya da bilmeyerek arabaya benzin dökeceğini söyledi  ve küfür ederek bu arabayı yakacağım diyerek benzini üzerine döktü. Benzin üzerine sıçradı. Yoğun bakım tedavisine 2 gün dayanabildi kendisi. 2 gün sonra da vefat etti.

HAKKIMIZDA HAYIRLISI OLSUN

Geçtiğimiz ay bir duruşmamız olmuş. Bana ihtarname gelmediği için ben katılamadım. Bu duruşmaya katıldım. Bu duruşmada da gereken bilgileri aldık. Gerekli ifademizi de verdik. Bir sonraki duruşmada inşallah hakkımızda hayırlısı olsun. Sonucun iyi çıkacağına eminim" dedi.

Mahkeme ise duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 

 

yüz nakli türkiye uğur acar cinayet gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500