Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Site Kapatıldı

İngiltere ve Endonezya'dan sonra Türkiye’de açılan ikinci eş bulma sitesi olan ‘evlilikci.com’ Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından erişim yasağı getirildi.

Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Site Kapatıldı
Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Site Kapatıldı Meltem Yüksel
Bu içerik 524 kez okundu.

İngiltere ve Endonezya'dan sonra Türkiye’de açılan ikinci eş bulma sitesi olan ‘evlilikci.com’ Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından erişim yasağı getirildi.

Tanıtımlarını, "Türkiye’nin ilk, dünyanın üçüncü (İngiltere ve Endonezya’dan sonra), ikinci eş bulma sitesine hoş geldiniz... Tüm semavi dinlerin izin verdiği ve ülkemiz kültürüne uygun ikinci eş kurumu bazı sorunların çözümüdür; yoksulluk, yalnızlık ve fuhuş gibi... Amacımız insanımızın bu konuda en doğru tercihi yapmasına yardımcı olmaktır" şeklinde yapan siteye gelen tepkiler üzerine BTK el attı.  Yapılan suç duyurusunun ardından Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği siteye erişim engeli getirdi.

Ardından site de bir açıklama yaparak yayınına son verdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada; "Bir kaç gün önce açtığımız web sitesinin yayını BTK kararıyla engellenmiştir. Bizde derhal sitemizi askıya alarak farklı DNS’lerden girilmesini engelledik. Yani karar sebebiyle sitenin yayınını tamamen kestik. Biz bu olayın bu kadar gündem olacağını tahmin dahi edemezdik. Kendi halinde sıradan insanlarız. Amacımız sadece, zaten ülkemizde yaşanan ve Anayasa Mahkemesi kararıyla suç teşkil etmediğini öğrendiğimiz ‘ikinci evlilik’ olayında insanlarımızın özelikle de mağdur kadınlarımızın en doğru kararı vermesini sağlamaktı. Açıkçası kendimiz içinde ufak bir ek gelir olur diye düşündük. Zaten gördüğünüz gibi sitemizde en ucuz şekilde hazırlandı. Üzdüğümüz insanlar olduysa özür dileriz. Asla kimseyi incitmek istemedik. Ülkemizin kanunlarına sonuna kadar bağlıyız. İstemeden meşgul ettiğimiz kamuoyundan tekrardan özür dileriz" denildi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

“Yıldırmak İstiyorlar Yılmayacağız”

İkinci Eş Site BTK Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İkinci Eş Bulma Sitesi İngiltere Endonezya Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500