Ülkücülükten 'Erdoğanizm'e

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli ile başkanlık için anlaştığını yazdı.

Ülkücülükten 'Erdoğanizm'e
Ülkücülükten 'Erdoğanizm'e Yaren Yalçın
Bu içerik 1942 kez okundu.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli ile başkanlık için anlaştığını yazdı.

Gazeteci Ahmet Takan, güvenilir ‘Saray’ kaynaklarından edindiği güvenilir bilgiler doğrultusunda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık konusunda anlaştığını, seçime gidilmeden önce MHP lideri Bahçeli'nin başkan yardımcısı olacağını yazdı.

Ahmet Takan, referandumda başkanlığa onay alındıktan sonra en kısa süre içerisinde Başkanlık seçimine gidileceğini, seçimden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısının Devlet Bahçeli olacağına yönelik açıklama yapacağını, iki lider arasında anlaşmanın sağlandığını, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Devlet Bahçeli’nin yeni rejimin adı için ‘Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı sistemi’ dediğini ve cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının 2’ye çıkabileceğini yazdı.

Saraydan gelen en önemli iddianın ‘milletvekilleri genel seçimi ve mahalli seçime AKP ve MHP’nin ortak listelerle gireceği’ olduğunu aktaran Ahmet Takan, Türkiye’nin karşısındaki tehlikeyi gören Erdoğan ve Bahçeli’nin birliktelik ve mutabakat şart olduğu gerekçesiyle hareket ettiklerini, 1 Kasım seçimlerinden hemen önce gerçekleşen Bahçeli-Erdoğan gizli görüşmelerinin sonuçlarının bugün alındığını kaydetti.

ahmet takan mhp devlet bahçeli cumhurbaşkanı erdoğan başkanlık sistemi başkan yardımcısı akp-mhp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500