Ümit Kocasakal Kılıçdaroğlu’na Rakip Oluyor

İstanbul Barosu’nun bir önceki dönem başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, düzenlediği basın toplantısında "Bu açıklamayı Mustafa Kemal'in bir askeri olarak yapıyorum" dedi ve CHP Genel Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

Ümit Kocasakal Kılıçdaroğlu’na Rakip Oluyor
Ümit Kocasakal Kılıçdaroğlu’na Rakip Oluyor Meltem Yüksel
Bu içerik 431 kez okundu.

İstanbul Barosu’nun bir önceki dönem başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, düzenlediği basın toplantısında "Bu açıklamayı Mustafa Kemal'in bir askeri olarak yapıyorum" dedi ve CHP Genel

Basın toplantısına gelenlere, Atatürk ve cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kocasakal, “Oy vermeye tıpış tıpış değil koşa koşa heyecanla gidecek, kimliğine, kurucu değerlerine, fabrika ayarlarına geri dönen bir CHP ve bundan sonra da bu sloganı kullanacağım, Kurtuluş kuruluştadır. Mustafa Kemal’in askerleriyiz sözünden rahatsız olanlar, üniter yapıyla sorunu olanlar Atatürk’ün partisinde siyaset yapamaz. Kendi adıma Ümit Kocasakal olarak değil, milyonlarca Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı adına, partisini özleyenler adına CHP Genel Başkanlığı’na adayım.

Ben esasen Cumhuriyet Halk Partisi’nin vatansever, antiemperyalist, Cumhuriyetçi gerçek tabanına, delegesine, seçmenine, halka sesleniyorum; Lütfen ayağa kalkınız, partinize ve ülkenize sahip çıkınız. Lütfen hepiniz birer Mustafa Kemal olunuz. Bu tespitlerime katılıyorsanız lütfen kendi takdir edeceğiniz yollarla altına imzanızı atınız, gereğini yapınız. Yapınız ki yeni bir Kuva-yi Milliye hareketi başlasın. Sessiz ve tepkisiz kalmayın, kaderinize boyun eğmeyin, geleceğinizi siz yaratın. Çocuklarımıza güzel bir Türkiye bırakalım” dedi.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Abdullah Gül’den Tepkilere Cevap

 

CHP Kemal Kılıçdaroğlu Ümit Kocasakal İstanbul Barosu Canan Kaftancıoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500