Umut Oran İstifa Etti

Üç yıldır Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı yapan Umut Oran görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Umut Oran İstifa Etti
Umut Oran İstifa Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 547 kez okundu.

Üç yıldır Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı yapan Umut Oran görevinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’li Oran, kendisine danışılmadan Suriye’de yaşanan süreci doğru analiz etmeyen, emperyalist ülkelerin PKK-PYD’ye verdiği silahları göz ardı eden bir açıklamayı kendisine danışılıp bilgi verilmeden yayınlanmasına tepki göstererek görevinden istifa ettiğimi duyurdu.

İstifasını sabah saatlerinde yazılı açıklama ile belirten Oran, yaşanan sorunlardan AKP hükümetinin sorumlu olduğunu belirterek; “Benim için siyaset; şartlar ne olursa olsun makam ve unvan peşinde koşmak değil, bedeli ne olursa olsun vatanın ve milletin bekası için ilkeli durmayı başarmak ve zamanı gelince taşınan tüm unvanlardan vazgeçebilmektir. Cumhuriyetimizin kurucusu ve CHP’nin ebedi Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendiğim ilk şey: Bireysel ikbali yok sayıp milletin bekası için mücadele etmektir. Bu anlamda siyasi hayatımda attığım her adımda referansım büyük Türk milleti ve onun bekası olmuştur.

2015 yılından beri üzerimde taşıdığım Sosyalist Enternasyonal Başkan Yardımcılığı görevimden Enternasyonal tarafından 25 Ocak 2018 gece yarısında yayınlanan “SE, Suriye’deki Yeni İnsani Felaket Konusunda Uyarıyor!” başlıklı açıklama sebebiyle istifa ediyorum. Zira Mehmetçiğin Türkiye’yi tehdit eden terör örgütlerine karşı mücadelesinde haklı olduğuna ve hiçbir gerekçenin eli kanlı terör örgütlerine karşı mücadeleye darbe vurmaması gerektiğine inanıyorum” dedi.

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gülsüm Anne “Umut’unu Kaybetti

Umut Oran CHP AKP Suriye Sosyalist Enternasyonal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500