Üniversite Sınavına Girecekler Dikkat!

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte en mühim adım olan Lisans Yerleştirme Sınavında değişiklik yapılacağını, soruların bir kısmının açık uçlu sorulardan oluşacağını duyurdu.

Üniversite Sınavına Girecekler Dikkat!
Üniversite Sınavına Girecekler Dikkat! Tuğba Önkibar
Bu içerik 2494 kez okundu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK'ün bu sene doktora eğitimi alan 2 bin civarı kişiye asgari ücretin üstünde burs imkanının sağlanacağını duyurdu. Saraç, Yüksek öğretimde yapısal değişikliklere gitmek için çalışmaların devam ettiğini söylerken, üniversite sınavına girecek olan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu

Saraç, LYS 'de henüz deneme amacıyla açık uçlu sorular sorulabileceğini söylerken, bahsedilen düzenlemelerden birçoğu için Milli Eğitim Bakanlığı'yla irtibat halinde olacaklarını açıkladı. Üniversiteye giriş sınavlarında Türkiye'de birçok farklı yöntemin denendiğini vurgulayan Saraç, LYS'nin en adaletli sınav olduğuna vurgu yaptı. Soruların tümünün müfredat içerisinde bulunduğunun altını çizen YÖK Başkanı, bazı liselerde hala görülmeyen derslerin olduğunu ve MEB'in bu konuda iyileştirme gayretlerinin sürdürdüğünü bildirdi.

YÖK üniversite yekta saraç lys açık uçlu soru burs eğitim gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500