Üniversiteyi Aile Şirketine Çevirdi

Prof. Dr. Celalettin Vatansev dekan olduktan sonra erkek kardeşini, oğlunu ve eşini aynı üniversitede işe alarak devlet kurumunu aile şirketine çevirdi.

Üniversiteyi Aile Şirketine Çevirdi
Üniversiteyi Aile Şirketine Çevirdi Meltem Yüksel
Bu içerik 444 kez okundu.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celalettin Vatansev’in, dekan olmasının ardından erkek kardeşi, oğlu ve eşinin aynı üniversitede işe alındığı ortaya çıktı.

2015 Nisan ayında Meram Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Vatansev’in dekan olmasından sonra ilk olarak kardeşi Hakan Vatansev, Konya merkezde bulunan Necmettin Erbakan Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak alındı. Üniversiteye başvuran 6 aday arasında ALES sıralamasında 72 puanla 4. sırada yer alan Vatansev’in, üniversitenin yaptığı sınavda ise rakiplerini geçmesi dikkatlerden kaçmazken önündeki isimler 26-45 puan aralığında alırken, kendisi 76 puan alarak öğretim görevlisi olarak üniversiteye giren tek kişi olması dikkatlerden kaçmadı. Vatansev’in lisans mezuniyet notunun da 6 aday arasında 5. sırada yer alması da atama konusunda şüphe uyandırdı.

Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan ve özel bir şirkette çalışan oğlu Ali Esad Vatansev ise Kasım 2016’da Necmettin Erbakan Üniversitesi inşaat ve Yapı Daire Başkanlığı’nda İnşaat mühendisi olarak göreve başladı.

Dekan Celalettin Vatansev’in Konya’da özel bir hastanede çalışan eşi, Uzman Dr. Hülya Vatansev, 2017 Kasım ayında Meram Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’na Yrd. Doç. Dr. olarak atandığı ortaya çıktı.

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Gökhan Gönül ‘Tarla’ Haberine Ateş Püskürdü

Celalettin Vatansev Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Dekanı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Konya Meram
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500