Ünlü İsimler Nilgün Belgün’e İsyan Etti

Televizyon ve sosyal medyada yayımlanan 'Sanat Varsa Hayat Var' başlıklı klipte yer alan sanatçılar, bu klibin Cumhurbaşkanlığı için çekildiğinden habersiz olduklarını söylediler.

Ünlü İsimler Nilgün Belgün’e İsyan Etti
Ünlü İsimler Nilgün Belgün’e İsyan Etti Meltem Yüksel
Bu içerik 428 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Televizyon ve sosyal medyada yayımlanan ‘Sanat Varsa Hayat Var’ başlıklı klipte yer alan sanatçılar, Cumhurbaşkanlığı için çekildiğinden habersiz olduklarını söylediler.

Erdoğan'ın Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladığı videoda yer alan sanatçılardan açıklama geldi. Suna Keskin, Haldun Dormen, Göksel Kortay ve Nevra Serezli gibi neredeyse tüm sanatçılar bu klip için Nilgün Belgün’ün kendilerini arayıp çağırdığını söylediler. Sanatçılar, klibin Cumhurbaşkanlığı için çekildiğini hatta sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünya Tiyatro Günü mesajını bilmediklerini söyledi.

Cumhuriyet'ten Öznur Oğraş Çolak ve Ayça Han'a konuşan Nilgün Belgün ise yapılan klibin Kültür Bakanlığı desteğiyle yayımlanacağını klipteki sanatçılarla paylaştıklarını; fakat Cumhurbaşkanlığı desteğiyle değil de Kültür Bakanlığı desteğiyle olarak aktardıklarını belirtti. “Kültür Bakanlığı da Cumhurbaşkanlığı’na bağlı değil mi?” diyen Belgün; seçimlerden hemen önce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm televizyon kanallarında yayımlayarak Dünya Tiyatro Günü’nü kutladığı klibin sonuna kendi mesajını ekleyeceğinden sonradan haberdar olduklarını aktardı.

Haldun Dormen: “Tamamen Nilgün’ün kurbanı olduk diyorum, hiçbirimiz bunun siyasi bir sonucu olacağından haberdar değildik. Ben bu zamana kadar AKP’den gelen hiçbir davete, hiçbir yemeğe katılmadım. Nilgün’ün haberi var mıydı yok muydu bilmiyorum, kendisi de olmadığını söylüyor.”

Suna Keskin: “Teklif bana Nilgün Belgün’den geldi, söz konusu tiyatro ve sanat olunca benim için akan sular durur. Dünya Tiyatro Günü için bir klip dediği için kabul ettim. Ama ben klibin Cumhurbaşkanlığı için çekildiğini bilmiyordum. Ben de klip yayımlandıktan sonra öğrendim.”

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

THY Katar’a mı Satılıyor?

 

 

 

 

Sanat Varsa Hayat Var Nilgün Belgün Suna Keskin Haldun Dormen Göksel Kortay Nevra Serezli Dünya Tiyatro Günü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’da İmamoğlu Zaferi
İstanbul’da İmamoğlu Zaferi
Teröristbaşı Öcalan'ın Kardeşi TRT'ye Çıktı
Teröristbaşı Öcalan'ın Kardeşi TRT'ye Çıktı