Ünlü Kolonyacı Hayatını Kaybetti

Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer bir süredir tedavi altında olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Ünlü Kolonyacı Hayatını Kaybetti
Ünlü Kolonyacı Hayatını Kaybetti Tuğba Önkibar
Bu içerik 1263 kez okundu.

Ünlü kolonyacı Eyüp Sabri Tuncer Kolonyaları Kozmetik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Tuncer bir süredir tedavi gördüğü hastanede 23 Ekim 2016'da yaşamını yitirdi. Markanın kurucusu Eyüp Sabri Tuncer, Yönetim Kurulu Başkan Yard. Engin Tuncer'le birlikte iki çocuk babasıydı. Tuncer, 23 Ekim Pazar günü Ankara Mamak'ta bulunan Ortaköy Camii'nde kılınacak ikindi namazından sonra Ankara Mamak Ortaköy mezarlığına defnedilecek.

SABAHATTİN TUNCER KİMDİR?

29 Ekim 1923'te Bursa İnegöl'de doğan Sabahattin Tuncer, liseyi bitirmesinin ardından 3 yıl boyunca Ziraat Fakültesi'nde görev aldı. Daha sonra Eyüp Sabri Tuncer'in ricası üzerine işlerin başına gelerek esans ve kolonya üretimi üzerine araştırmalarda bulundu. Avrupa'daki saygın üreticilerle iletişim kurarak getirttiği esansla kendi limon kolonyasının üretimini yaptı. 1967'de ise tamamen yerli maddelerle kendi limon kolonyasının formülünü yarattı ve Ankara Ulus'ta bir kolonya fabrikası kurdu. Sabahattin Tuncer'in katkılarıyla kısa sürede Ankara'nın kolonyacısı” olarak isim yapan Eyüp Sabri Tuncer, 1980'lerde Türkiye'de en çok satılan kolonya deyince ilk akla gelenlerden olan bir markaya dönüştü.

 

 

eyüp sabri tuncer sabahattin tuncer kolonya ankara vefat gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500