Ünlü Seri Katil Öldü

Polonyalı ünlü yönetmen Roman Polanski'nin hamile eşi de dahil olmak üzere bir dizi cinayetten hüküm giyen 20. Yüzyılın sadist seri katili Charles Manson, 83 yaşında hayatını kaybetti.

Ünlü Seri Katil Öldü
Ünlü Seri Katil Öldü Meltem Yüksel
Bu içerik 884 kez okundu.

Dünyanın en çok tanınan seri katili olarak bilinen Amerikalı Charles Manson 83 yaşında cezaevinde öldü. Charles Manson, 1960'lı yıllarda işlediği bir dizi cinayetten dolayı hapis yatıyordu.

"Bana tepeden bak, bir ahmak göreceksin. Bana aşağıdan bak, efendini göreceksin. Bana direkt bak, kendini göreceksin" sözlerinin sahibi Manson, 1969 yılında aralarında Roman Polanski'nin hamile eşi Sharon Tate'in de aralarında bulunduğu 9 kişiyi öldüren çetenin elebaşı olarak dünya çapında aranıyordu. O dönem Tate'in Beverly Hills'deki malikanesinde yakın arkadaşlarıyla verdiği yemek katliam gecesine dönüşmüştü.

Araba hırsızlığı yüzünden hapse girmiş bir kadın, Sharon Tate cinayetine ilişkin, koğuştaki arkadaşlarına bazı şeyler anlatmış ve bununla gurur duymuştu. Susan Atkins adındaki kadın sayesinde cinayetlerin bir tarikatın işi olduğu ortaya çıktı. Susan Atkins de bu tarikatın üyesiydi ve Beverly Hills'deki cinayeti bütün ayrıntılarıyla anlatıyordu. Sharon'u ve karnındaki bebeğini öldüren oydu. Cinayetleri dört kişi birlikte işlemişlerdi. Çetenin reisi ise Charles Manson'du.

1970 senesinde yargılanmaya başlanan Manson, mahkemedeki tavırlarıyla kısa sürede dünya çapında fenomene dönüşmüş, idama mahkum edildiği sırada, bunun bir haksızlık olduğunu düşünen çok sayıda taraftar toplamıştı bile. ABD'deki yasa değişiklikleri nedeniyle bu ceza uygulanamadı ve onun yerine müebbet hapis cezasına çarptırıldılar.

Kendisinin peygamber olduğuna inanan Charles Manson ise, hakkında yazılan kitaplar, yapılan besteler ve çevrilen filmlerle bugün popüler kültürün bir parçası haline geldi. Marilyn Manson adını dünyaca ünlü oyuncu Marilyn Monroe ve seri katil Charles Manson'dan almıştır.

 

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OIKUYUNUZ

Recep Sert Tutuklandı

 

Charles Manson Katil Seri Katil Sharon Tate
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500