Uygun Donör Bulunan Naim Süleymanoğlu Ameliyata Alındı

Karaciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan ve nakil bekleyen Naim Süleymanoğlu için aranan uygun donör bulunduğu ve efsane haltercinin ameliyata alındığı öğrenildi.

Uygun Donör Bulunan Naim Süleymanoğlu Ameliyata Alındı
Uygun Donör Bulunan Naim Süleymanoğlu Ameliyata Alındı Ecem Şenol
Bu içerik 590 kez okundu.

Karaciğer yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alınan olimpiyat ve dünya şampiyonu Naim Süleymanoğlu’ndan müjdeli haber geldi. Acil karaciğer nakli bekleyen efsane halterci için aranan uygun donör bulunurken, Süleymanoğlu’nun akrabaları ve yakın çevresinde yapılan araştırma sonucunda testleri olumlu sonuç veren bir yakınının donör olmasına karar verildi.

Dün tüm testleri tamamlanan donörün ardından Naim Süleymanoğlu bugün ameliyata alındı.

Yaklaşık 10 gün önce rahatsızlanarak Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan ve durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınan ‘Cep Herkülü’ne karaciğer sirozu teşhisi konulmuştu. Yaşaması için tek çarenin karaciğer nakli olduğu açıklanan 50 yaşındaki efsaneyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yakından ilgilenmiş ve geçen hafta organ naklinin yapılacağı Ataşehir Memorial Hastanesi’ne nakledilen Süleymanoğlu için birçok kişi seferber olmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlığına kavuşması için devreye girdiği Naim Süleymanoğlu’na geçmiş olsun ve acil şifalar dileklerinde bulunmuştu. Erdoğan, olimpiyat ve dünya şampiyonluklarını hakkıyla almış Naim Süleymanoğlu ile ilgili bir duyuruda bulunduğunu belirterek tüm millete seslenmişti.

Çok ciddi bir siroz ve karaciğer yetmezliği sebebiyle yoğun bakımda olan Süleymanoğlu’nun bir transplantasyon ile bir karaciğer nakliyle umudu olduğunun söylendiğini hatırlatan Erdoğan, kendisine geçmiş olsun temennilerinde bulunmuş ve Naim Süleymanoğlu’nu o dönemde ülkemize kazandıran Turgut Özal olduğunu da hatırlatmıştı.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

MOSSAD Başkanı: Hedefimiz İran

 

 

Naim Süleymanoğlu Donör Karaciğer Nakli Cumhurbaşkanı Erdoğan Çağrı Destek Siroz Turgut Özal Olimpiyat Şampiyonu Dünya Şampiyonu Halter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500