Valilere "Acil" Ankara Çağrısı

Fethullahçı terör örgütünün 15 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından Türkiye’nin ulusal güvenliğini tehdit eden başka bir terör örgütü olan PKK’nın eylemlerini yoğunlaştırması üzerine, Ankara, özel güvenlik önlemleri almaya yöneldi. İçişleri Bakanlığı, valileri, Ankara’ya çağırdı. Valiler ile yapılacak toplantıda, terör örgütlerinin neden olduğu güvenlik sorunları ve terörle mücadele kapsamlı olarak ele alınacak.

Valilere
Valilere Tuğba Önkibar
Bu içerik 1383 kez okundu.

Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe teşebbüsünden sonra OHAL ilanı çerçevesinde  bir dizi önem alındı. Siyasetin ve toplumun kapsamlı mutabakatı çerçevesinde FETÖ – PYD yapılanmasının devletten temizlenmesi çerçevesinde bir dizi önlem alınırken, terör örgütü PKK’nın son günlerdeki eylemlerini arttırması dikkat çekici bulundu.

PKK’nin terör eylemlerinin ardından bu akşam Cumhurbaşkanlığı’nda güvenlik toplantısı düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın başkanlık yaptığı toplantıya Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve ilgili bakanlar ile güvenlik bürokrasisi yetkilileri katıldı.

Alınan bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantının sürdüğü saatlerde, İçişleri Bakanlığı da, valileri Ankara’ya çağırdı. Valiler ile yapılacak toplantının gündemi, darbe teşebbüsü ve terör eylemleri.  Toplantıda, FETÖ, PKK ve IŞİD kaynaklı terör eylemlerine karşı kapsamlı değerlendirmelerde bulunulması bekleniyor. Terör tehditlerine karşı alınacak önlemlerin de, toplantıda  detaylı bir biçimde ele alınacağı bildirildi.

pkk fetö acil toplantı vali ohal son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500