Valilik 57 Şirkete Kayyum Atadı

İzmir Valiliği, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması çerçevesinde yöneticileri tutuklanan, aralarında Küçükbay ve Kavuklar grubuna ait şirketlerin de olduğu 57 şirket, meslek birliği ve kooperatife kayyum atandığını açıkladı.

Valilik 57 Şirkete Kayyum Atadı
Valilik 57 Şirkete Kayyum Atadı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1667 kez okundu.

İzmir Valiliği, Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması çerçevesinde yöneticileri tutuklanan, aralarında Küçükbay ve Kavuklar grubuna ait şirketlerin de olduğu 57 şirket, meslek birliği ve kooperatife kayyum atandığını açıkladı. Kayyum ataması yapılan şirketlerin arasında Alfemo Mobilya, Orkide Yağ ve Kavuklar Grubu'na ait şirketler bulunuyor.

İzmir Valiliği, OHAL Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkındaki Kanun’un 1 Eylül’de Resmi Gazete’de yayımladığı hatırlatılarak, yürürlükteki 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile İzmir’deki bazı şirketlere kayyum atandığı duyruldu.

Altında Vali Erol Ayyıldız’ın imzası bulunan açıklamada, bahsi geçen şirketlerin değerlerini yitirmeden milli ekonomiye tekrar kazandırılmasının hedeflendiği vurgulanarak, kamu ve kurum kuruluşları tarafından atanan kayyumlara görevleri esnasında kolaylık gösterilmesi istendi.

Kayyum Atanan Şirketlerin Listesi Şu Şekilde:

izmir kayyum alfemo orkide yağ kavuklar grubu gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500