Valilikten Karar: O Bölgeler Yasaklı

Tunceli Valiliği, halen süren operasyon sebebiyle 31 farklı bölgenin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiğini açıkladı.

Valilikten Karar: O Bölgeler Yasaklı
Valilikten Karar: O Bölgeler Yasaklı Tuğba Önkibar
Bu içerik 741 kez okundu.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, terörle mücadele çerçevesinde sürdürülen operasyonlar nedeniyle, vatandaşın can ve mal güvenliğinin korunması  açısından girilmesinde sakınca olan Tunceli merkezde 12, Nazımiye'de 3, Hozat'ta 1 ve Ovacık'ta ise 15 olmak üzere  toplam 31 ayrı bölgede, 16 ile 30 Eylül tarihlerinde özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Bu sebeple bazı karayollarında kısa süreli dahi olsa duraklama yapılmaması uyarısında bulunulan açıklamada, şunlara yer verildi:  

"Ayrıca sivil vatandaşların can ve mal güvenli açısında risk teşkil  etmesi nedeniyle Pülümür-Erzincan karayolu (D-885) Pülümür ilçesi istikametinde  35. kilometresi Şehit Mehmet Jandarma Karakol Komutanlığı hizası ile 45.  kilometresi Kırmızı Köprü Jandarma Karakol Komutanlığı hizası, Tunceli-Ovacık  ilçesi istikametinde 13. kilometresi Karşılar Jandarma Karakol Komutanlığı hizası ile 37. kilometresi  Aşağıtorunoba Jandarma Karakol Komutanlığı hizası arasında  kalan karayolu yol kenarında kısa süreli duraklama ve piknik yapmak amacıyla  konaklama yapılmaması gerekmektedir."

Kararın amacının halkın can ve mal güvenliğinin korunması olduğu vurgulanan açıklamada, belirtilen bu bölgelere mülki amir izni olmadan giriş yapılamayacağı kaydedildi.

 

tunceli valiliği ovacık pülümür hozat yasak son dakika haber gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500