Van ve Hakkari'den Şehit Haberi

Van'In Çaldıran ilçesi ve Hakkari Çukurca'da el yapımı patlayıcıların infilak ettirilmesi sonucunda 1 asker, 1 korucu şehit olurken, 1 güvenlik korucusunun da yaralandığı öğrenildi.

Van ve Hakkari'den Şehit Haberi
Van ve Hakkari'den Şehit Haberi Ecem Şenol
Bu içerik 835 kez okundu.

Van'ın Çaldıran ilçesi Başeğmez köyü Kaf Dağı mevkiinde terör örgütü üyeleri tarafından düzeneklenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 1 güvenlik korucusu şehit olurken, 1 güvenlik korucusu da yaralandı.

Hakkâri Çukurca'dan da eş zamanlı olarak acı haber geldi. El yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin şehit olduğu öğrenildi.

Van'ın Çaldıran ilçesinde teröristlerce araziye tuzaklanan patlayıcının infilak etmesi sonucu bir güvenlik korucusu şehit oldu, bir güvenlik korucusu yaralandı. Alınan bilgiye göre, ilçenin Tendürek Dağı bölgesinde dün gece terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcı infilak etti.

Patlamada güvenlik korucuları İsmail Deniz ve Emrullah Çiçek yaralanırken, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'ne kaldırılan güvenlik korucularından Deniz, şehit oldu. Diğer korucu Çiçek'in tedavisinin ise sürdüğü aktarıldı. Hakkari Çukurca'dan da acı haber geldi. El yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 asker şehit oldu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Hatice Kübra İlgün Madalyayı Garantiledi

Van Hakkari Şehit Korucu Haber Acı Haber El Yapımı Patlayıcı PKK EYP İnfilak Kaf Dağı Çaldıran Çukurca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500