Vatandaş Anıtkabir'e Sahip Çıktı

Anıtkabir'in bahçesine yapılan ve yoğun tepki alan oyun parkı, CHP Çankaya İlçe Başkanlığı liderliğinde bir araya gelen partililer ve bir grup sivil toplum örgütü üyesi tarafından söküldü. .

Vatandaş Anıtkabir'e Sahip Çıktı
Vatandaş Anıtkabir'e Sahip Çıktı Tuğba Önkibar
Bu içerik 1304 kez okundu.

Nisan ayında bir kargo şirketinin yaptığı ve son günlerde gündem yaratan oyun parkını protesto etmek amacıyla bir araya gelen CHP'liler ve sivil toplum örgütü üyelerinden oluşan bir grup, Anıtkabir önünde basın açıklaması yaptı. Anıtkabir'in Akdeniz Caddesi üstünde bulunan girişinin önünde toplanan göstericiler, Türk bayrağı açarak, 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz','Burası park değil Anıtkabir' sloganları attı.

CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli'nin yaptığı basın açıklamasında, Anıtkabir'in 1. derece sit alanı olduğunu, bu alana plastik oyuncaklar konarak ucube görüntülerle Ata'ya saygısızlık yapılmasına müsade etmeyeceklerini ifade etti. Dereli konuşmasında, "Gerekirse sonsuza kadar burada duracağız. Şehitlerin kanlarıyla kurulan bu aydınlık Cumhuriyeti ne otoriter yönetimlerine, ne tek adam heveslerine, ne de halk ve Cumhuriyet düşmanlarına bırakmayacağız. Çocuklarımızı bizler de çok seviyoruz. Fakat onlara park yapılacak alan burası olmamalı. Madem çocukları bu kadar çok seviyordunuz o halde neden Dünyanın tek çocuk bayramı 23 Nisan'ı kutlatmıyorsunuz? Son sözümüz o ucube salıncaklar saygı alanından ya kaldırılacak ya da kaldırılacaktır" dedi. 

Basın açıklamasından sonra Anıtkabir'e giren eylemci grup, salıncakları sökmeye başladı. Sonrasında park alanına Çankaya İlçe Başkanı gelerek, komutanlığın parkın sökülmesi için çalışmaların başlayacağını duyurdu. Eylemciler, daha sonra Anıtkabir'den ayrıldı.

anıtkabir park chp ankara çankaya gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500