Venedik'te 'Allahu Ekber' Diye Bağıran Herkes Vurulacak

İtalya'nın turistik bölgelerinden Venedik şehri valisi, ‘Allahu Ekber' diye bağıran herkesin vurulması için emir verdiğini belirtti.

Venedik'te 'Allahu Ekber' Diye Bağıran Herkes Vurulacak
Venedik'te 'Allahu Ekber' Diye Bağıran Herkes Vurulacak Ecem Şenol
Bu içerik 925 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Rimini bölgesinde gerçekleşen bir konferansta konuşan İtalyan vali Luigi Brugnaro, polise, ‘Allahu Ekber' diye bağırdığını duyan kişiyi vurma emri verdiğini belirtti. Brugnaro, San Marco Meydanı'nda Allahu Ekber diye bağıran herhangi biri keskin nişancılar tarafından vurulacağını bilmesi gerektiğini, 1 sene önce olsa 4 adım sonra vurulurlar diyeceğini, ama şimdi 3 adım attıktan sonra vurulacaklarını aktardı.

‘Terörizm' konusunda güvenliğin artırılması gerektiğini söyleyen Brugnaro, geçen aylarda Rialto köprüsünü havaya uçurmak isteyen 4 kişinin Venedik'te yakalandığını kaydetti. İtalyan vali, Allah'ın yanına gitmek istediklerini söylediklerini, bu yüzden onları köprüden fırlatmadan, doğrudan Allah'a göndereceklerini, onları vuracakların belirttiği bir açıklama kaydetti.

Toplantının bitiminde ise ‘şaka' yapmak isteyen Floransa Valisi Dario Nardella, odaya ‘Allahu Ekber' diye bağırarak girdi. Fakat kameralara yansıyan bu ‘espri' İtalyan medyasında yayılınca, özellikle İspanya'daki terör saldırılarının ardından eleştiri topladı.

Nardella ise Facebook sayfasından bir özür yayınlayarak, videoda görülen ve internette yayınlanan görüntülerdeki yorumlardan ötürü üzgün olduğunu belirterek, kimseyi üzmek istemediğini, özellikle Müslüman toplumunu diyerek, onların dinleri hakkında şaka yapma veya son günlerde yaşanan trajik olayları anımsatma gibi bir niyetim olmadığını ifade etti.

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Cinsel İstismara 'Kimyasal Hadım' Cezası Durduruldu

 

 

Venedik Vali Açıklama Floransa Valisi Allahu Ekber İspanya Terör Saldırısı Dario Nardella Polis Vur Emri Sosyal Medya Brugnaro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500