Vicdansız Öğretmene Soruşturma

Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu'nda yaşanılan skandala ilişkin soruşturma açıldı.

Vicdansız Öğretmene Soruşturma
Vicdansız Öğretmene Soruşturma Derya Kaya
Bu içerik 2573 kez okundu.

Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu'nda yaşanılan skandala ilişkin soruşturma açıldı. Öğrencilerin pedogoglar eşliğinde ifadelerinin alındığı, yaşanılan skandala ilişkin bilgisi  olan velilerin ifadelerini de müfettişlerin kayda geçirdiği öğrenilirken, olay gününe ait güvenlik kamerası görüntülerinin de incelendiği bildirildi.

Antalya Hacı Hafize Saygan 2 İlkokulu'nda 2. sınıf öğrencisi F.N. adlı kız öğrenciyi pis olmakla itham ederek, kazağını ve eşıfmanını çıkartarak tüm sınıfın önünde 'Görüyorsunuz bunun iç çamaşırı bile pis' diyerek aşağıladığı iddia edilen sınıf öğretmeni D.L. hakkında soruşturma başlatıldı.

antalya İl milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler, pedogoglar eşliğinde minik öğrencilerin ifadelerini alırken, olaya ilişkin bilgi sahibi olan velilerden de geniş çaplı bir katılımla soruşturmaya destek geldi. 

Soruşturma kapsamında ifade veren öğrenci velileri, okulda olağan üstü bir durum olduğunu, öğretmen D.L.'nin tüm yaptıklarının müfettişlerce çok detaylı bir şekilde araştırıldığını, kendilerine son derece ilgili davranıldığını, söz konusu öğretmenin okulda olduğunu bugün itibarıyla görevden uzaklaştırılacağını, bu olayın bir an önce sonuçlandırılmasını istediklerini kaydettiler. 

8 yaşındaki öğrenci F.D.'nin ailesi tarafından yapılan şikayetin bir süre sonra geri alınmasına dair konuşan veliler, kızının sınıfında soyulduğunu, dövüldüğünü öğrenen babanın okulu bastığını, öğretmenle arasında arbede yaşandığını, öğretmen D.L.'nin babaya şikayetini geri al bende geri alayım demesiyle babnın şikayetinden vazgeçmek zorunda kaldığını söylrediler.

Antalya Valiliği öğrenci velisinin şikayette bulunduğunu bir süre sonra da şikayetinden vazgeçtiğini yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurmuştu.

 

HABERBOX ÖNERİYOR- MUTLAKA OKUYUNUZ
TBMM Başkanı Kahraman Ameliyata Alındı

Öğrencisini rencide eden öğretmen Öğrencisini aşağılayan öğretmen öğrencisini sınıfta soyarak deşifre eden öğretmen vicdansız öğretmen öğretmen D.L.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500