Vize Krizi Hakkında Önemli Gelişme

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ Türkiye ile ABD'nin vize işlemlerini karşılıklı askıya almasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Vize Krizi Hakkında Önemli Gelişme
Vize Krizi Hakkında Önemli Gelişme Meltem Yüksel
Bu içerik 733 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Türkiye ile ABD'nin vize işlemlerini karşılıklı askıya alması hakkında, iki ülke arasında, temsilcilerin bir araya gelip bu konu üzerinde çalışma yapacaklarını ve yeni bir adım atılacağını duyurdu.

ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanının tutuklanması konusunda de da değerlendirmede bulunan Bozdağ, "Bugüne kadar benim aldığım bilgiye göre herhangi bir avukat görüşme talebi, ifade sırasında hazır bulunan avukat dışında, bir görüşme talebi olmamış. Aileden de bir görüşme talebi olmamış. Ailesine de görüşme hakları bulunduğu savcılık tarafından ayrıca bildirilmiştir. Burada büyükelçilik çalışanın avukatıyla, ailesiyle görüşmesine herhangi bir engel yoktur” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, ABD Büyükelçisi Bass'ın vize kriziyle ilgili diplomasi muhabirlerine yaptığı açıklamada yapılması gerekenin Dışişleri kanalıyla müracaat edilip ziyaret izni talep edilmesi gerektiğini, bunun yolunun da diplomatik ve hukuk usulünde belli olduğunu, basın mensuplarını toplayıp 'Burada bir intikam düşüncesi var' şeklinde açıklama yapmanın doğru olmadığını söyledi.

 

 

 

 

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

'ABD - Türkiye Arasında Kıbrıs’tan Sonra En Büyük Soğukluk'

ABD Vize Kriz Bekir Bozdağ Açıklama Türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500