Vize Krizi Sonrası Dolar ve Euro Fırladı

ABD’nin Türkiye vize kararının ardından Asya piyasalarında işlem gören, dolar Asya'da 3.90'ı görürken, Euro da tarihi rekorunu kırdı.

Vize Krizi Sonrası Dolar ve Euro Fırladı
Vize Krizi Sonrası Dolar ve Euro Fırladı Ecem Şenol
Bu içerik 3097 kez okundu.

ABD ve Türkiye’nin karşılıklı vize işlemlerini durdurma kararı ve İdlib’e düzenlenen operasyonun etkisiyle Dolar 3,80 seviyesinin üzerine çıktıktan sonra, bu sabah yeniden 3,71 seviyesinin üzerine indi. Euro ise 4.51’i aşarak tarihi rekorunu kırdı.

ABD Büyükelçiliği, Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu bildirdi. Türkiye de bu kararı ardından ABD vatandaşlarının vize başvurularını askıya aldı. ABD’nin İstanbul başkonsolosluğunda çalışan Metin Topuz adlı yerel çalışan geçen hafta devam eden bir FETÖ soruşturması kapsamında önce gözaltına alınmış, ardından da çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı.

Dolar saat 08.00 itibarıyla uluslararası piyasalarda 3.71 seviyesinde yer aldı. ABD'nin kararının duyulmasının ardından Euro uluslararası piyasalarda 4,4453 liralık tarihi rekor düzeye çıktıktan sonra 4.40 liranın altına çekildi.

Akşam vize açıklamalarının ardından hacimsiz işlemlerde dolar 3,61'den 3,67 seviyesine yükselirken, bu sabah ilk işlemlerde ise kur 3.72 seviyesine ulaştı. Dolar saat 08.00 itibariyle 3,7114 seviyesinde yer aldı. Euro ise 4,3570 seviyesinden işlem görüyor.

 

HABERBOX ÖNERİYOR-MUTLAKA OKUYUNUZ

Din Dersi Yaşı Dörde İndi

 

 

Euro Dolar Piyasa Ekonomi ABD Türkiye Vize Krizi Karar FETÖ Soruşturma İşlem Kriz Metin Topuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500